Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

Echo Darłowa

Druga Darłowska ZaDyszka

W niedzielę 17 kwietnia 2016 otworzyła sezon biegów średnich darłowska ZaDyszka, czyli bieg uliczny na 10 km, nad którym objął patronat Arkadiusz Klimowicz burmistrza Darłowa.

Start i meta znajdowały się na Stadionie Miejskim. Punktualnie w południe wystartowało blisko 300 zawodników i zawodniczek z takich miejscowości jak np.: Kamień Pomorski, Kołobrzeg, Trzebiatów, Białogard, Szczecinek, Złocieniec, Koszalin, Świdwin, Wałcz, Poznań, Leszno, Bydgoszcz, Grudziądz, Sławno, Lębork, Słupsk, Bytów, Korzybie, Ustka, Łeba, Inowrocław, Warszawa.  Atrakcyjna i widowiskowa trasa przebiegała ulicami; Sportową-Lotników Morskich - Zwycięstwa - Plażową - Helską- Dorszową - Władysława IV- Mostem w Darłówku - Kąpielową-Słowiańską- Jana Pawła II - Sportową. Zwycięzcą biegu został Łukasz Wirkus z Borzytuchomia, z czasem -33:41 min. Srebrny medal wywalczył Mateusz Witkowski z Koszalina z czasem 34:23. Brąz zdobył Damian Gałkowski ze Sławska -35:15. Najlepszy darłowiak Witold Mierzwa zajął czwarte miejsce- 37:29.  W klasyfikacji pań najlepszą była Marlena Pawłowska z Człuchowa. Zdobywczyni złotego medalu z czasem 39:36 była 13 w klasyfikacji generalnej. Srebro wywalczyła Gosia Pazda- Pozorska z Kobylnicy z czasem 39:36 min. Trzecią na mecie biegu w klasyfikacji kobiet była Antonina Rychter ze Szczecinka. Najlepsza darłowianka Kamila Łagutko zajęła czwarte miejsce. Biegaczom towarzyszyła słoneczna pogoda i nadmorska bryza.  Trzy pierwsze zawodniczki i trzech pierwszych zawodników otrzymało zaproszenia od - Kołobrzeskiej Żeglugi Pasażerskiej do udziału w rejsie katamaranem JANTAR na duńska wyspę Bornholm.  Swoje rekordy życiowe pobiło wielu zawodników, w tym dwaj szefowie referatów w Urzędzie Miejskim w Darłowie Tomasz Breszka i Zbigniew Mielczarski.   Wszyscy uczestnicy biegu otrzymali piękne okolicznościowe medale z widokiem dawnego miasta i jego pieczęcią. Organizatorem darłowskiej ZaDyszki byli pracownicy UM z Angeliką Kulisch na czele. Najlepsi zawodnicy oprócz medali, pucharów  i dyplomów otrzymali nagrody rzeczowe. Ponadto pomiędzy uczestników biegu rozlosowano kilkanaście nagród rzeczowych ufundowanych przez sponsorów. Kompletne wyniki z biegu znajdują się na stronie internetowej http://www.sport.darlowo.net/