Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

Echo Darłowa

Wyniki Biegu Króla Eryka

W niedzielę 17 lipca 2016 na dystansie 10 km odbył sie w Darłowie 19. Bieg Króla Eryka. Trasa biegu przebiegała następująco: start z tzw. „Patelni" w Darłówku wschodnim i wiodła przez 5 km nadmorskim wałem ochronnym by następnie przez ponad 5 km przebiegać po piaszczystej plaży do mety położonej w miejscu startu. Pierwsze miejsce, puchar i złoty medal zdobył  22 -letni Gałkowski Damian ze Sławska z czasem 00:38:43. Drugie miejsce, puchar i srebrny medal wywalczył 36 letni Bednarz Paweł z klubu Modest Man Koszalin Nacław  z czasem 00:39:58. Trzecim na mecie był 47 -letni Guzowski Dariusz z klubu Carry Petfood Trzebielino/Talex Borzytuchom z czasem 00:40:52. Jemu wręczono medal brązowy i puchar. Czwartym był 33 -letni obywatel Szwecji Ruchter Henrik ze Sztokholmu z czasem- 00:42:15.  Najlepszym biegaczem z Darłowa okazał się 42 -letni Mierzwa Witold. Z czasem 00:42:53 w klasyfikacji generalnej zajął 5 miejsce.  Drugi z darłowiaków był Rudnikowski Maciej (8 w klasyfikacji open). Trzecim darłowiakiem był Maciej Prętki (13 w klasyfikacji generalnej). Bieg ukończyło 129 zawodników i zawodniczek. Najmłodszą uczestniczką biegu była ośmioletnia Inga z Wrocławia, która otrzymała plecak, jako nagrodę specjalną. W kategorii kobiet pierwsze miejsce zajęła Wrońska Beata z klubu KS Manhattan27 z czasem 00:49:23,  ( w klasyfikacji open zajęła 26 miejsce). Druga była warszawianka Świercz Iwona z klubu Byledobiec Anin. Trzecie miejsce wywalczyła Monika Ziółkowska ze Słupska Z darłowianek pierwsza wpadła na metę Brygała Magdalena (9 w klasyfikacji generalnej) przed Mieczkowską Małgorzatą (104) z klubu Żyj energią oraz przed Karoliną Wawrzyniak. Organizatorem Biegu Eryka był referat oświaty w Urzędzie Miejskim w Darłowie z nieocenioną Angeliką Kulisch na czele.