Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

wizyt: ogółem 10755389, w październiku 35714, dziś 1; on-line: 297

Echo Darłowa

Zespół Szkół Żeromskiego zainaugurował nowy rok szkolny

Pogodnego dnia 1 września 2016 młodzież Zespołu Szkół im. Stefana Żeromskiego w Darłowie rozpoczęła nowy rok szkolny 2016/2017.  Towarzyszyli im w tej uroczystej chwili: dyrekcja, nauczyciele, kierownik referatu oświaty w Urzędzie Miejskim dr Zbigniew Mielczarski oraz delegacja nauczycieli akademickich z Politechniki Koszalińskiej.

W nowym roku szkolnym w ZS kształcić się będzie 209 uczniów w 10 oddziałach.  Do czterech oddziałów Zasadniczej Szkoły Zawodowej uczęszcza 110 uczniów. Tegoroczną nowością jest utworzenie nowego kierunku kształcenia -Technikum Urządzeń i Systemów Energetyki Odnawialnej. Powstał on dzięki przychylności darłowskiego samorządu i współpracy z Politechniką Koszalińską.  Wszyscy uczniowie na tym kierunku otrzymają stypendia.  Przypomnę, że dla chętnych kandydatów na techników czekają jeszcze wolne miejsca.
Dyrektor Zespołu Szkól Bogdan Herbeć serdecznie powitał wszystkich przybyłych, a szczególnie tych rozpoczynających naukę w Liceum, Technikum i ZSZ. Życzył młodzieży osiągnięcia założonych celów i dobrej współpracy z gronem pedagogicznym. Wrzesień kojarzy się wszystkim z zakończeniem wakacji, rozpoczęciem roku szkolnego.  Nie zawsze jednak tak było. Nie możemy zapomnieć, co wydarzyło się 1 września 1939 roku, kiedy to Niemcy napadli na Polskę i rozpoczęli II wojnę światową podkreślił w swoim wystąpieniu dyrektor Zespołu Szkół.  Dyrektor dodał, że w dniach 15-16 października 2016 Zespół Szkół im. Stefana Żeromskiego w Darłowie obchodził będzie jubileusz sześćdziesięciolecia szkoły. Z tej okazji zostanie wydana okolicznościowa publikacja.

 

L. Walkiewicz
Darłowo, ED 9/2016

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl