Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

wizyt: ogółem 10755346, w październiku 35652, dziś 1427; on-line: 254

Echo Darłowa

MY3.koty i psy

"My 3 Koty i Psy" to nazwa niedawno powstałego Stowarzyszenia, które  zajmuje się głównie adopcjami bezdomnych psów i kotów  z Darłowa i okolic, oraz ich sterylizacją.  Jej wolontariusze zbierają również karmę dla bezpańskich zwierząt oraz dla tych, których właścicieli nie stać na ich wykarmienie.

Stowarzyszenie zarejestrowano 30 czerwca 2016 r. Inicjatorkami i założycielkami  tego  niezmiernie potrzebnego stowarzyszenia są trzy dziewczyny: Kinga Wychowałek, Beata Bral-Spodyniuk oraz Katarzyna Zug.  Działa jednak w niej kilkanaście osób na zasadach wolontariatu.                        Problem bezdomności zwierząt jest tematem wciąż żywym i  aktualnym. Również  w naszym mieście. Do niedawna darłowskie bezpańskie psy po interwencji  Straży Miejskiej trafiały do schroniska w Kołobrzegu a za ich pobyt i utrzymanie płacili podatnicy. Od połowy ubiegłego roku sytuacja uległa zmianie z uwagi na fakt powstania Stowarzyszenia zwykłego zarejestrowanego w sławieńskim starostwie pod nazwą „MY 3 KOTY I PSY". Mieszkanki  miasta i gminy Darłowa:  Kinga Wychowałek, Katarzyna Zug i Beata Bral-Spodyniuk od lat zajmowały się bezdomnymi zwierzętami w swoich środowiskach. Ostatecznie połączyły siły i walczą z brakiem odpowiedzialności ze strony ludzi, którzy skazują zwierzęta na „ulicę" a w konsekwencji na schronisko.  Sterylizacja i kastracja kotów wolno bytujących to kolejny bardzo istotny aspekt  ich działalności.  Inne cele  to działania na rzecz humanitarnego traktowania zwierząt, ich poszanowania  i  otoczenie opieką oraz pomoc w poszukiwaniu zaginionych zwierząt.

Członkowie stowarzyszenia starają się docierać tam, gdzie ludzie nie zawsze potrafią poradzić sobie z własnymi problemami, mającymi jednocześnie  wpływ na sytuację zwierząt domowych. Zdarza się  że, zwierzęta trafiają do schroniska, bo ich właściciele nie mają środków na zakup karmy. Organizując zbiórki karmy dla bezdomnych psów i kotów  przebywających w domach tymczasowych, wspomagają również te zwierzęta, które mają dom i  są kochane lecz niedożywione z powodu ciężkiej sytuacji rodziny. Stowarzyszenie prowadzi też działania edukacyjne mające na celu poprawę świadomości naszego społeczeństwa np. spotkania z przedszkolakami.

Utrzymują się z własnych składek i darowizn ( konto w Banku Spółdzielczym), nie prowadzą działalności gospodarczej a całość zebranych środków przeznaczają na usługi medyczne i zakup karmy leczniczej, która w zwykłych sklepach jest niedostępna.  Dziewczyny organizują różne zbiórki za pośrednictwem portali internetowych  np. materiałów budowlanych na psie budy i domki dla wolno bytujących kotów,  akcesoria dla zwierząt, które trafiają wraz ze zwierzakami do domów tymczasowych, organizują bazarki internetowe. W chwili obecnej stowarzyszenie liczy już 12 członków. Wszelkie wiadomości na temat MY 3 KOTY I PSY można znaleźć na stronie facebookowej prowadzonej na bieżąco pod taką sama nazwą . Wielu mieszkańców zauważyło zapewne, że na słupach ogłoszeniowych i w lecznicach pojawiły się kolorowe wizerunki zwierzaków poszukujących swojego miejsca na ziemi. Wciąż brakuje jednak zaplecza w postaci domów tymczasowych, do których mogłyby trafiać zwierzęta wymagające pomocy. Psy i koty przebywają w takich domach do czasu adopcji lub wyzdrowienia w przypadku kotów wolno bytujących. Informacje w tej czy innej sprawie dotyczącej bezdomnych zwierząt można uzyskać uzyskać dzwoniąc pod numer tel. 608 601 036 (Beata) , 501 922 141  (Kasia)  i  510 538 560 (Kinga). Założycielki stowarzyszenia, pracują lub studiują i wszystkie ich działania polegają na  woluntarystycznej pracy. Przy okazji apelujemy do ludzi  kochających zwierzęta i sponsorów o kontakt i wspieranie ich działalności. Chętnie przyjmują akcesoria dla zwierząt tj. szelki, żwirek, podkłady chłonące wilgoć (takie do dziecięcych łóżeczek) smycze, kontenerki, legowiska, które są nowe lub używane. Jeśli możesz kupić dla ich podopiecznych jakieś gadżety, śmiało pisz lub dzwoń - podpowiedzą Ci, czego aktualnie najbardziej od Ciebie potrzebują.

 

L. Walkiewicz
Darłowo, ED 3/2017

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl