Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

wizyt: ogółem 11942328, w maju 37574, dziś 373; on-line: 45

Echo Darłowa

Spotkanie autorskie z Marcelem Woźniakiem

W Darłowskim Centrum Wolontariatu 11 września miało miejsce spotkanie autorskie  z pisarzem i doktorantem literaturoznawstwa w Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu- Marcelem Woźniakiem

Autor biografii Leopolda Tyrmanda, Marcel Woźniak twórca powieści kryminalnych, scenarzysta, gość tegorocznej edycji festiwalu Media i Sztuka - po raz kolejny odwiedził Darłowo.  Uczestnicy spotkania dowiedzieli się jak doszło do napisania  Biografii Leopolda Tyrmanda oraz ile i jakich potrzeba badań, spotkań, wyjazdów zagranicznych itd, aby tego dokonać. Bogata różnorodne fakty biografia autora „Złego", uwidoczniła nam wielkość Leopolda Tyrmanda.

Darłowo stało się dla Marcela Woźniaka  bliskie od momentu gdy zaczynał poznawać realia sensacyjnej powieści Leopolda Tyrmanda „Siedem dalekich rejsów", który akcję powieści umieścił w Darłowie -mieście pełnym tajemnic. Powieść Tyrmanda zekranizował reżyser i scenarzysta Jan  Rybkowski  tworząc w roku 1963 film pt."Naprawdę wczoraj", w którym grali Andrzej Łapicki, Beata Tyszkiewicz.

W czerwcu br. Marcel Woźniak zadebiutował jako autor kryminałów. Ten nowy gatunek kryminału filozoficznego nosi tytuł "Powtórka".  Na jego stronach kilkakrotnie pojawia się Darłowo. W Toruniu w zagadkowy sposób zamordowana zostaje dziewczyna. Jedynie Brodzki emerytowany as miejscowej policji może rozwikłać  kto był mordercą dziewczyny. Książkę czyta się jednym tchem. Marcel Woźniak zapowiedział, że ma już prawie gotowy komputeropis powieści kryminalnej, które akcja dzieje się w mrocznych zaułkach  Darłowa, w ujściowym odcinku rzeki Wieprzy zwanej kanałem i w miejscach gdzie się załatwia ciemne interesy. To na pewno będzie bestseller.

 

L. Walkiewicz
Darłowo, ED 9/2017

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl