Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

Echo Darłowa

Arkadiusz Klimowicz

W Kawiarence Obywatelskiej burmistrz prezentował projekt Budżetu Darłowa na rok 2018

W siedzibie Darłowskiego Centrum Wolontariatu w Kawiarence Obywatelskiej 5 grudnia miała miejsce prezentacja multimedialna, informacja słowna i dyskusja nad   przyszłorocznym projektem Budżetu Miasta Darłowa. Zarówno prelekcję jak i dyskusję  ze znawstwem i perfekcją poprowadził Arkadiusz Klimowicz.

Z przedstawionych informacji wynika, że przyszłoroczne dochody miasta wyniosą 71.629.949 złotych. Wśród planowanych dochodów: 23% mają stanowić podatki i opłaty lokalne,19 % majątkowe (głównie sprzedaż działek budowlanych), 17 % dotacje na cele bieżące z budżetu państwa, 15% udziały w podatkach dochodowych (PIT i CIT),13 % subwencje z budżetu państwa 9% dotacje na cele majątkowe z UE i budżetu państwa.

Wydatki będą wynosić 76.777.671 złotych. Z tych sum najwięcej, bo 25 procent  ma być przeznaczone na wydatki majątkowe (czytaj inwestycje). Prawie tyle samo 22,8 % pochłonie oświata. Na pomoc społeczną  z kasy miasta pójdzie 20,6 % ogółu wydatków budżetowych, czyli prawie 16 milionów zł. Na gospodarkę komunalną  i mieszkaniową planuje się wydać 12,8% wydatków. Na administrację planuje się wydanie 9,7 % budżetu.

Na zakończenie każdy z uczestników spotkania otrzymał pełny projekt Budżetu Miasta Darłowa na 2018 rok z kolorowymi wykresami. Więcej na temat projektu budżetu będziecie państwo mogli się dowiedzieć ze świątecznego gazetowego wydania „Wiadomości darłowskich".

 

L. Walkiewicz
Darłowo, ED 12/2017

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl