Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

wizyt: ogółem 11948356, w maju 41852, dziś 187; on-line: 62

Echo Darłowa

Zbudowano park rekreacyjny nad Wieprzą

W Darłowie zagospodarowano zdegradowany  teren pomiędzy ulicami Romualda Traugutta, Rzemieślniczą i rzeką Wieprzą  i zbudowano na nim  park rekreacyjny.

W oparciu o program rewitalizacji zazieleniono cały teren o powierzchni blisko 4000 m kw.  i zbudowano na nim: plac zabaw, ciąg pieszy, ścieżkę spacerową, plac wypoczynkowy, palenisko z gabionami, oświetlono cały obszar  oraz nieco wcześniej zamontowano urządzenia do ćwiczeń dla dorosłych typu Street Workout

Na ogrodzonym placu zabaw wyłożonym bezpieczną nawierzchnią zamontowano urządzenia do gier i zabaw takie jak: statek, podwójna huśtawka, przeplatanka figury, koło labirynt, tablica do rysowania, rybka na sprężynie, deska windsurfingowa na sprężynie, domek dla maluchów, sklepik z tablicą, zjeżdżalnia słoń. Przy ścieżce spacerowej na terenie zielonym zamontowano dwa stoliki do gry w szachy z ośmioma krzesłami, 3 sztuki koszy na odpadki i 3 szt koszy na psie odchody, stojak rowerowy i dwie piaskownice typu muszelka. Osobne miejsce urządzono na ognisko otoczone przez 14 siedzisk. Ponadto na terenie rekreacyjnym zamontowano 11 ławek, zasadzono17 drzew, 56 krzewów iglastych i 38 krzewów liściastych.

Teraz  to miejsce staje się ulubione i chętnie odwiedzane przez mieszkańców i turystów  zarówno przez dorosłych jak i dzieci.

Wykonawcą robót  była firma „Krężel" z Kobylnicy, która wygrała przetarg nieograniczony na rewitalizację parku rekreacyjnego.  Koszt budowy łącznie z dokumentacją wyniósł  925.335 zł. Ponad połowę kosztów (473.961 zł) pokryła  Unia Europejska za pośrednictwem  Zachodniopomorskiego Urzędu Marszałkowskiego.

 

L. Walkiewicz
Darłowo, ED 7/2018

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl