Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

wizyt: ogółem 11948362, w maju 41852, dziś 187; on-line: 68

Echo Darłowa

Koncert organowy Gertrudzie

W minioną środę 25 lipca 2018 w ramach 52 Koszalińskiego Międzynarodowego Festiwalu  Organowego w Darłowie w kościele pw. św. Gertrudy odbył się kolejny w tym sezonie koncert organowy.

 

To jeden z najstarszych i największych festiwali muzycznych w Polsce.  Od kilkunastu lat  dzięki wspieraniu tego wydarzenia muzycznego przez darłowski samorząd darłowianie mają okazję do bezpłatnego uczestnictwa  w tej organowej uczcie.

W pierwszej części koncertu  na organach grał prof. Bogdan Narloch wieloletni dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Organowego w Koszalinie.

W drugiej wystąpił  Oktoich Chór przy parafii Św. Cyryla i Św. Metodego we Wrocławiu i Prawosławnego Ordynariatu Wojska Polskiego Dekanatu Śląskiego Okręgu Wojskowego z Wrocławia. Dyrygował ksiądz Grzegorz Cebulski. Zespół dał setki koncertów w Polsce i w renomowanych salach koncertowych i filharmonicznych Europy: Moskwy, Londynu, Brukseli, Budapesztu, Tbilisi, Kiszyniowa, Bukaresztu, Pragi, Berlina, Monachium, Hanoweru i katedr Francji. Jest czterokrotnym laureatem Międzynarodowego Festiwalu Muzyki cerkiewnej w Hajnówce (I i II miejsce; 1992, 1994, 2006, 2011 r.) oraz Międzynarodowego Festiwalu Kunsztu Śpiewu Diakońskiego w Moskwie - nagroda specjalna (1997). O wszystkim opowiadał znawca  muzyki konferansjer Andrzej Zborowski.

Kolejny koncert Międzynarodowego Festiwalu Organowego odbędzie się 15 sierpnia br. Przed darłowską publicznością wystąpią: Taras Baginets (Rosja) - organy, Chór z Filharmonii z Tajpei (Tajwan). Początek koncertu tradycyjnie godz.19.15.

 

L. Walkiewicz
Darłowo, ED 7/2018

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl