Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

Echo Darłowa

W drodze z Laponii do Darłowa na przedświąteczny jarmark 2 grudnia przybył z prezentami Św. Mikołaj

Dziesiąta już Laponia Św. Mikołaja w Darłowie okazała się rekordowa. Organizatorzy ogłosili, że dzięki hojności darłowian  zebrano 22.409,36 złotych.

Na staromiejskim rynku w niedzielę 2 grudnia 2018  przy prześlicznej sztucznej choince na dwóch scenach ciągle się coś działo. W mikołajowych strojach w świątecznej atmosferze występowały i  rewelacyjnie prezentowały się dzieciaki z Przedszkoli:  Przy Szkole,  Nr 2 im. Janiny Porazińskiej, Jacek i Agatka,  SMYK i Sasetka. Dużym powodzeniem cieszyły się występy solistów Krystiana Hałata i Huberta Kopińskiego oraz uczniów z klasy II a i IIB SP Nr 3 im. Króla Eryka Pomorskiego.

Już na wejściu na  świąteczny jarmark  witało przybyłych  Rogate Ranczo, czyli  zagroda z  kóz i owiec, z której najbardziej cieszyły się dzieci głaskające przyjazne maluchom  zwierzątka. Cały rynek obstawiono straganami stoiskami, w których serwowano ciasta, kiełbaski z grilla, hot -dogi, tosty, pierniki, gorący bigos, zupę rybną napoje oraz handlowano świątecznymi stroikami i  ozdobami. Pod choinką pisano i ozdabiano listy do Św. Mikołaja.

Na tegoroczną jubileuszową Laponie specjalnie przybyła z Warszawy serdecznie witana   Dorota Kuriata inicjatorka Laponii i założycielka Darłowskiego Centrum Wolontariatu. Jej szlachetne dzieło kontynuują i rozwijają jej następczynie Joanna Witkowska, Joanna Byrwa, Magda Burduk, Justyna Tepurska i inni.

Cały czas serwowano pyszną  gorącą darmową herbatę  z cynamonem , goździkami  i pomarańczą. W trakcie imprezy Latająca Loteria Reniferów przygotowana przez Szkolny Klub Wolontariusza  z Miejskiego Gimnazjum im. S. Dulewicza  zachęcała do zakupu losów, z których każdy z nich był wygrany. Wiwatami powitano przybycie Św. Mikołaja, który tym razem przyjechał do Darłowa samochodem Alfa Romeo Nestor Baron w asyście drużyny elfów ze Szkoły Morskiej. Specjalnie dla niego przygotowano tort, odśpiewano sto lat. Po przywitaniu Św. Mikołaj  w swojej polowej rezydencji  rozdawał dzieciom pamiątkowe Certyfikaty, zaświadczające o spotkaniu z najprawdziwszym Mikołajem oraz obdarowywał je słodyczami. Atrakcją jubileuszowej Laponii był koncert zespołu Golden Life,

Na zakończenie, wspólnie odpalono choinkę i rozświetlono  Darłowo blaskiem zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

Przed zakończeniem 10.  Laponii wylosowano i rozdano nagrody takie jak np. Laptop ufundowany przez Arkadiusza Klimowicza -burmistrza Darłowa, rower ufundowany przez sklep Mrówka, elektryczna szczoteczka do zębów przekazana przez Drogerię Jasmin i inne.   Organizatorem 10 Laponii Św. Mikołaja jest Darłowskie Centrum Wolontariatu. wspomagane przez szkolne kluby wolontariatu i Przyjaciół. Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim darczyńcom fantów na loterię oraz wolontariuszom którzy wspomagali organizację tego wspaniałego wydarzenia.

-Z tegorocznej Laponii Św. Mikołaja  uzyskaliśmy rekordową kwotę- podsumowała Joanna Witkowska, prezes DCW. Cały dochód z będzie przeznaczony w części na stypendia dla zdolnej młodzieży z niezamożnych środowisk oraz na szkolne koła wolontariatu i punkty wolontariatu. O konkretnych kwotach zadecyduje zarząd DCW. Całość imprezy perfekcyjnie poprowadził Daniel Bonzay Frącz z biura promocji miasta Darłowa

 

L. Walkiewicz
Darłowo, ED 12/2018

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl