Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

Echo Darłowa

Opłatek u pierwszych darłowskich osadników

Tradycją stało się organizowanie w okresie przedświątecznym  spotkania opłatkowego u Pionierów Ziemi Darłowskiej. Tym razem zarząd stowarzyszenia zorganizował go we wtorek 11 grudnia 2018  w Karczmie Rzymskiej. Według statutu tej pozarządowej organizacji Pionierem Ziemi Darłowskiej może zostać mieszkaniec miasta lub gminy Darłowo, który przybył na te tereny do 1950 roku włącznie, lub urodził się tu w latach 1945 - 1950.

Na spotkanie opłatkowe przybyło ich ponad 50. Wszystkich serdecznie witała Prezes Klubu Pionierów Ziemi Darłowskiej -  Bożena Tomalak. Na opłatek oprócz licznych członków, przybyli: przedstawiciel burmistrza Darłowa dr Zbigniew Mielczarski, proboszcz Parafii M.B Częstochowskiej i gwardian Klasztoru Franciszkanów ojciec  Wiesław  Przybysz, szefowie zaprzyjaźnionych organizacji pozarządowych: PZERi I- Danuta Puczyńska, Klubu Amazonek - Elżbieta Betlińska, Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Darłowskiej. Ojciec Wiesław  odprawił okolicznościowe, świąteczne modlitwy i pobłogosławił wszystkich oraz życzył zdrowia, szczęścia, spokoju i pomyślności w nowym roku 2019. Potem śpiewano kolędy, łamano się opłatkiem i składano życzenia.

W imieniu gospodarza miasta Darłowa Arkadiusza Klimowicza, który w tym czasie przebywał służbowo w Warszawie  dużo zdrowia radości i szczęścia życzył Pionierom Ziemi Darłowskiej i ich rodzinom  Zbigniew Mielczarski. Przy choince i świecach zajadano postne potrawy, jak np.: czerwony barszcz z krokietami, pierogi grzybów i kapusty czy śledzie w oleju i w śmietanie. Przy kawie, i herbacie a także ze bardzo dobrych cistach i słodyczach  oraz  owocach wspominano dawne trudne czasy.

 

L. Walkiewicz
Darłowo, ED 12/2018

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl