Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

Echo Darłowa

Lifting przywrócił blask Fontannie z rybakiem

We wtorek 18 grudnia 2018  na staromiejskim rynku w Darłowie  z udziałem konserwatora zabytków dokonano odbioru prac renowacyjnych przy Fontanie z Rybakiem

Program prac konserwatorskich opracowany przez specjalistkę konserwacji i restauracji rzeźby kamiennej i elementów architektonicznych Ewę Palacz zrealizowano całości. Zakres prac konserwatorskich obejmował m.in.:  prace przy trawertynowej części Fontanny takie jak: oczyszczenie gorącą wodą pod ciśnieniem i zdezynfekowanie powierzchni preparatem biobójczym oraz odsolenie obiektu. Naprawiono szczeliny i pęknięcia oraz wstawiono fleki. Założono nowe spoiny i uszczelnienia.  Następnie całą powierzchnię kamienia zahydrofobizowano. Elementy dekoracyjne z brązu i żeliwa oczyszczono i zabezpieczono środkami konserwującymi. Koszt renowacji to  252.751,95 zł. Prace  renowacyjne wykonała wykonywała firma GOTYK Sp. z o.o. z siedzibą w Szczecinie.  Dzięki solidnej renowacji Fontana prezentująca główne dziedziny  gospodarki miejskiej, które przyczyniły się do rozkwitu   Królewskiego Miasta Darłowa  dostała nowe życie.

Do pełnego szczęścia należy jeszcze wymienić przy fontannie wszystkie przestarzałe pompy i rurociągi. Jak nas zapewnia Anna Marczak- inspektor ochrony środowiska w UM prace związane z mechanizmami wodnymi i elektrycznymi zostaną zakończone do końca kwietnia 2019.

 

L. Walkiewicz
Darłowo, ED 12/2018

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl