Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

wizyt: ogółem 7761055, w lipcu 11224, dziś 807; on-line: 72

Echo Darłowa

Darłowskie Samorządowe Spotkanie Noworoczne

W czwartek 10 stycznia 2019 roku miało miejsce 13. już z kolei Samorządowe Spotkanie Noworoczne burmistrza Darłowa - Arkadiusza Klimowicza, zorganizowane  w  sali  konferencyjnej Hotelu Jan w Darłówku Wschodnim

Przybyli na nie:  starosta powiatu sławieńskiego Wojciech Wiśniowski z małżonką, radna sejmiku Wojewódzkiego Elżbieta Karlińska  z mężem, radni miasta i powiatu sławieńskiego, przedstawiciel duchowieństwa dyrektor hospicjum Ks. Krzysztof Sendecki, szefowie służb mundurowych, prezesi organizacji pozarządowych, przedsiębiorcy, dyrektorzy i kierownicy placówek oświatowych, miejskich spółek, ludzie kultury, reprezentanci biznesu i świata  mediów.

Podczas uroczystego wieczoru, Arkadiusz Klimowicz w podsumowania roku 2018 podziękował mieszkańcom za zaangażowanie i wkład w rozwój  Królewskiego Miasta Darłowa Miasta.  Tradycją samorządowych spotkań noworocznych jest uhonorowanie osób, firm i instytucji poprzez wręczenie wyróżnień i gratulacji za najważniejsze inicjatywy w roku ubiegłym, które w znaczny sposób wpłynęły na jakość życia w Darłowie i jego markę. W tym roku z rąk burmistrza Darłowa  trafiły one do:

1.-Mariana Laskowskiego za organizację od 1999 roku w Darłówku jednej najbardziej rozpoznawalnych  w kraju imprez plenerowych, na którą rokrocznie zjeżdżają tłumy turystów. Międzynarodowy Zlot Historycznych Pojazdów Wojskowych od lat przyczynia się do  promowania Darłowa jako atrakcyjnego miejsca wakacyjnego wypoczynku.

2.-Marka Wysockiego - wokalisty i muzyka z Darłowa, z okazji 40-lecia pracy scenicznej za ubogacenie miejskich wydarzeń, a także popularyzację muzyki wśród dzieci i młodzieży oraz liczne chwile wzruszeń i zadumy podczas koncertów.

3.-Patrycji Kaffke i Joanny Lebieckej

Patrycji Kaffke - wieloletniego nauczyciela w Zespole Szkół im. Stefana Żeromskiego w Darłowie za piękną, oryginalną i wzruszającą inicjatywę organizacji w Darłowie przedsięwzięcia pn.: 100 par na STULECIE czyli Polonez dla Niepodległej. Wydarzenie to nie tylko spotkało się z ogromnym zainteresowaniem mieszkańców Darłowa, ale także miało duży wydźwięk w ogólnopolskich mediach.

Joanny Lebieckiej -nauczycielki w Miejskim Gimnazjum im. Stanisława Dulewicza oraz w Szkole Podstawowej nr 3 im. Króla Eryka Pomorskiego za niebanalne i kreatywne zajęcia z fizyki, pełne niekonwencjonalnych pomysłów, które trafiają do młodego pokolenia mieszkańców Darłowa, zaszczepiając w nich miłość do nauki.Za działalność wykraczającą często poza ramy obowiązków służbowych, w tym między innymi za zaangażowanie muzyczne w zespole Trzynastka i Przyjaciele a także za liczne projekty fotograficzne .

4.-Edyty i Janusza Resilów- nauczycieli i wychowawców w Zespole Szkół im. Stefana Żeromskiego w Darłowie za wieloletnie oddanie i poświęcenie się ogólnopolskiej akcji charytatywnej Jerzego Owsiaka - Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. Za siedemnaście lat darłowskich zbiórek i wielokrotne kierowanie jednym z miejskich sztabów Wielkiej Orkiestry.

5.- Eweliny Nidzgorskiej -właścicielki Szkoły Tańca S-TEN za krzewienie kultury tanecznej wśród dzieci i młodzieży, za zaangażowanie i udział w miejskich wydarzeniach a także szereg spektakularnych sukcesów na krajowych  i międzynarodowych scenach tanecznych, gdzie dzieci z Darłowa  wielokrotnie zdobywały miejsca na podium.

6.- Fundacji Charytatywnej Morze Miłości: Joanna Klimowicz, Danuta Woźniak, Ks. Krzysztof Sendecki, Czesław Woźniak, o. Damian Basarab, Dorota Ratkowska, Danuta Puczyńska.

Joanny Klimowicz -Prezesa Zarządu Fundacji Charytatywnej Morze Miłości za ogromny, wieloletni trud i pracę na rzecz powstania Domu Hospicyjno-Opiekuńczego im. Czesława Domina w Darłowie oraz jego rozwój, a także szereg  inicjatyw społecznych adresowanych do mieszkańców Darłowa.  Danuty Woźniak -Wiceprezesa Zarządu Fundacji Charytatywnej Morze Miłości; Ks. Krzysztofa Sendeckiego -Wiceprezesa Zarządu Fundacji Charytatywnej Morze Miłości; Czesława Woźniaka -Skarbnika Zarządu Fundacji Charytatywnej Morze Miłości; o. Damiana Basaraba- Przewodniczącego Rady Fundacji Charytatywnej Morze Miłości; Doroty Ratkowskiej - Członka Rady Fundacji Charytatywnej Morze Miłości; Danuty Puczyńskiej -Członka Rady Fundacji Charytatywnej Morze Miłości;

7. Biuro Promocji Miasta i Komunikacji Społecznej w Urzędzie Miejskim w Darłowie w składzie: Magda Burduk, Artur Wejnerowski, Daniel Frącz.

Daniela Frącza za szereg inicjatyw angażujących zgłasza młode pokolenie  mieszkańców Darłowa, w tym stworzenie cyklu imprez.: Rap Piwnica, Fire Show, Letni Sylwester  i promowanie Darłowa na polskich scenach muzycznych.

Artura Wejnerowskiego za ogromne zaangażowanie, oddanie i upór w realizacji projektu pod nazwą  Darłowo LIVE, czyli monitoring online plaży wschodniej i zachodniej Darłówka, Rynku Miejskiego oraz za pomoc w reaktywacji Galerii Morskiej w ramach Budżetu Obywatelskiego.

Magdaleny Burduk -szefowej Biura Promocji Miasta i Komunikacji Społecznej Urzędu Miejskiego w Darłowie za wieloletnie zaangażowanie i oddanie w sprawy dotyczące miasta Darłowa, za stworzenie w 2001 roku pierwszej oficjalnej informacji turystycznej w mieście, za niebanalne wypromowanie hasła lubiędarłowo, za pierwszy darłowski teledysk Wolontariusz a także za wymyślenie i wdrożenie w życie wielu ciekawych pomysłów takich jak m.in. Darłowska Laponia Świętego Mikołaja czy koncertu na 4 Strony Świata. Gwiazdą uroczystego wieczoru był Jacek Borkowski znany warszawski aktor teatralny, filmowy i telewizyjny  oraz wokalista, który swoim znakomitym głosem i nietuzinkowym repertuarem uświetnił noworoczne samorządowe spotkanie. W konferansjerce wspomagał go Daniel Frącz,  w śpiewie  Marek Wysocki i w tańcu   Ewelina Nidzgorska.

Wieczór przygotowało - Biuro Promocji Miasta Darłowa. Poniżej: fotorelacja z tego wydarzenia.

 

L. Walkiewicz
Darłowo, ED 1/2019

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl