Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

wizyt: ogółem 8783689, w listopadzie 42906, dziś 1241; on-line: 68

Echo Darłowa

Złote gody państwa Ślęzaków w darłowskim ratuszu

W gabinecie  Arkadiusza Klimowicza gospodarza miasta Darłowo 26 marca 2019 miała miejsce uroczystość „Złotych Godów" państwa  Krystyny i Henryka Ślęzaków. W imieniu Prezydenta RP  Andrzeja Dudy, burmistrz Darłowa uhonorował jubilatów Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.

Henryk Ślęzak urodził się w styczniu 1947  w miejscowości Ostrów. Pan Henryk w Częstochowie ukończył  Zawodową Szkołę o specjalności piekarz -cukiernik i tam rozpoczął swoją pierwszą pracę. Do wojska powołano go do Marynarki Wojennej i kolejno szkolił się w Ustce, Gdyni i w Darłowie, gdzie kucharzył wojskom inżynieryjnym. Pan Henryk w 1968 roku rozpoczął pracę w Fabryce Maszyn Rolniczych w Darłowie. Po zdobyciu tytułu mistrza w zawodzie ślusarz mechanik został majstrem w Famarolu, gdzie produkowano kotły centralnego ogrzewania młocarnie przetrząsaczo-zgrabiarki  do siana oraz elementy wyposażenia statków handlowych i rybackich. Za swoją sumienną i nienaganną pracę Henryk był wielokrotnie wyróżniany i nagradzany. Tam Henryk Ślęzak razem Józefem Lorencem zakładali NSZZ Solidarność. Przez parę lat do momentu  ogłoszenia stanu wojennego szefował zakładowemu Związkowi Zawodowemu NSZZ Solidarność. Po restrukturyzacji FMR  i utworzeniu dwóch Spółek z o.o. przeniósł się w roku 1992 do pracy w Urzędzie Miejskim w Darłowie, gdzie był konserwatorem. Tam znany pan Heniu „złota rączka" pracował do emerytury do roku 2007                                                              Krystyna Ślęzak z domu Rybarczyk urodziła się  w styczniu 1947 roku w Radziejowie . Mając zaledwie trzy miesiące razem rodzicami przybyła do Darłowa. Tu chodziła do szkoły. Przyszli małżonkowie poznali się w Darłówku gdy Henryk służył jeszcze w wojsku. Po odbyciu służby wojskowej   Henryk i Krystyna zawarli  ślub kościelny i cywilny 21 września 1968 roku w USC w Darłowie. Pani Krystyna pracowała w Spółdzielni Pracy Ozdób Choinkowych w Darłowie przez 27 lat, aż do emerytury. Jednocześnie zajmowała się wychowywaniem dzieci i prowadzeniem domu.  Jubilaci przez okres szczęśliwego pożycia małżeńskiego   doczekali się dwojga dzieci:  Krzysztofa i Beaty oraz  trojga wnuków.  Wszyscy mieszkają i pracują poza Darłowem m.in. w Poznaniu i w Gdańsku.

Receptą na długoletnie pożycie małżeńskie zdaniem jubilatów  jest obopólne wspieranie się szczególnie w trudnych chwilach i chorobie. Czasami jedno drugiemu musi ustąpić. Ważnym jest aby być partnerami i dawać miłość jedno drugiemu oraz pomagać w potrzebie.

Gratulacjom i życzeniom nie było końca. Złote Gody, to jubileusz szczególny. Wspólnie przeżyte 50 lat to dowód na istnienie wierności, miłości, wzajemnego zrozumienia oraz istoty związku małżeńskiego. To wzór i piękny przykład do naśladowania dla młodych pokoleń wstępujących w związki małżeńskie. Taka okrągła rocznica ślubu to wzruszająca uroczystość. Przy kawie i torcie ufundowanym przez współpracowników  pana Henia w UM wróciły wspomnienia, chwile i obrazy mieniące się swoistym blaskiem. Złotym Jubilatom życzymy dalszych szczęśliwych lat, pełnych zdrowia.

 

L. Walkiewicz
Darłowo, ED 3/2019

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl