Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

wizyt: ogółem 8789475, w grudniu 2, dziś 1; on-line: 206

Echo Darłowa

W darłowskim ratuszu 50--tą rocznicę ślubu obchodzili państwo Wilczyńscy

W gabinecie Arkadiusza Klimowicza burmistrza miasta Darłowa 28 marca 2019 r. odbyła się niecodzienna uroczystość „Złotych Godów" państwa  Wiesławy i Henryka  Wilczyńskich.  W imieniu Prezydenta RP  Andrzeja Dudy, Arkadiusz Klimowicz gospodarz Darłowa uhonorował jubilatów Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.

Henryk Wilczyński urodził się 1 stycznia 1946 w Nieznanowicach. Kształcił się zawodowo i muzycznie we Włoszczowej. Tam w Klubie Młodzieżowym przy Domu Kultury  grał na saksofonie altowym i tenorowym. W kwietniu 1966 roku został powołany do Jednostki Wojskowej w Darłowie.  Tu pracował w miejscowym Klubie Garnizonowym. Po ukończeniu służby wojskowej został żołnierzem zawodowym. Był współzałożycielem i  członkiem kabaretu „Stalowy Marynarz", który na Ogólnopolskim Przeglądzie Wojskowym zajął II miejsce. Wówczas „Stalowy Marynarz" dawał koncerty na całym Pomorzu. Uśmiech i poczucie humoru ma Henryk do dziś. Za wzorową i nienaganną służbę był wielokrotnie nagradzany i wyróżniany m.in. Srebrnym Krzyżem Zasługi.  Z JW.  w Darłowie w stopniu starszego chorążego odszedł na emeryturę w roku 1991.

Pani Wiesława z domu Augustynowicz urodziła się styczniu 1948 r. w miejscowości Żelazna na Mazowszu.   Jej rodzina wkrótce przeniosła się na Ziemie Odzyskane  do Lęborka.  Następnie pani Wiesława  przyjechała do brata,  który był podoficerem w J.W. w Darłowie. Tu ukończyła liceum i pracowała jako kelnerka w Klubie Garnizonowym.

Państwo Wilczyńscy poznali się  w Darłowie w  kasynie i po półtorarocznej znajomości pobrali się. Ślub wzięli 11 listopada 1968 r. w 50 rocznicę Odzyskania przez Polską Niepodległości. Już wówczas dziadek Henryka mówił. Na pewno doczekasz się, że ten dzień będzie czerwoną kartką w kalendarzu, świętowany przez cały kraj. Pani Wiesława  oprócz pracy zajmowała się wychowaniem dzieci i prowadzeniem domu.

Jubilaci doczekali się i wykształcili dwójkę  dzieci syna i córkę. Mają również dwoje wnuków. Zdaniem jubilatów receptą na  długoletnie pożycie małżeńskiej jest wzajemna tolerancja  i kompromisy. Gniewanie się do niczego nie prowadzi.

Na uroczystość Złotych Godów do ratusza przybyła najbliższa rodzina. Gratulacjom i życzeniom nie było końca.  Złote Gody, to jubileusz szczególny. Wspólnie przeżyte 50 lat to dowód na istnienie wierności, miłości, wzajemnego zrozumienia oraz istoty związku małżeńskiego. To wzór i piękny przykład dla młodych pokoleń wstępujących w związki małżeńskie. 50 -ta  ocznica ślubu to wzruszająca uroczystość. Ożyły wspomnienia, wróciły  chwile i obrazy mieniące się swoistym blaskiem. Złotym Jubilatom życzymy dalszych szczęśliwych lat, pełnych zdrowia i spokoju.

 

L. Walkiewicz
Darłowo, ED 3/2019

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl