Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

wizyt: ogółem 8752617, w listopadzie 35900, dziś 187; on-line: 2922

Echo Darłowa

Pół wieku małżeństwa państwa Kościanków z Darłowa

W gabinecie Arkadiusza Klimowicza - burmistrza miasta Darłowo 7 maja miała miejsce niecodzienna uroczystość  pięćdziesięciolecia ślubu  Jana i Marii Kościanków

Uroczystość odbyła się w gronie najbliższej rodziny. Było odnowienie przysięgi małżeńskiej, serdeczne życzenia i kwiaty. W imieniu Prezydenta RP Andrzeja Dudy, Arkadiusz Klimowicz gospodarz Darłowa uhonorował jubilatów Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Pan Janek urodził się w roku 1943 w dawnym mieście Osieck na Mazowszu  w pobliżu Warszawy. Po ukończeniu szkoły podstawowej udał się do Warszawy, gdzie ukończył szkołę rzemiosł budowlanych i Technikum Budowlane. Pierwsza pracę podjął w stolicy gdzie pracował przy wznoszeniu warszawskich budynków. Za namową krewnego w roku 1967 podjął pracę, jako rybak w darłowskim „Kutrze".  Po siedmiu latach  powrócił do swego zawodu i pracował jako majster na budowach ośrodków wypoczynkowych w Darłówku. Ostatnie 9 lat przed pójściem na emeryturę  pracował w darłowskim ratuszu w referacie inwestycji.   Maria z domu Gabriel pochodzi z Lublina. Jej rodzice przywieźli ją do Darłowa gdy miała dwa lata. Miała czworo rodzeństwa. Tata był szewcem i prowadził własny warsztat. Po ukończeniu szkoły podstawowej rozpoczęła naukę zawodu w zakładzie fryzjerskim u Stanisława Laskowskiego na ulicy Pocztowej. Po zdaniu egzaminu czeladniczego pracowała w darłowskich zakładach fryzjerskich. Ostatnie ponad dwadzieścia lat prowadziła własny zakład fryzjerski w Darłówku.

Poznali się w Darłowie w zakładzie fryzjerskim wspominał pan Janek  początki znajomości z przyszłą żoną. Po krótkim okresie narzeczeństwa postanowili się pobrać. Ślub dostojni Jubilaci wzięli 4 stycznia  1969  roku.

Dziś są na szczęśliwymi emerytami i mocno udzielają się  w działalności poetycko -artystyczno- kabaretowej w klubie darłowskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów. Państwo  Kościankowie  wychowali  syna i córkę, doczekali się już czterech wnuków.   Wspólnie przeżyte 50 lat to dowód na istnienie wierności, miłości, wzajemnego zrozumienia oraz istoty związku małżeńskiego.

 

L. Walkiewicz
Darłowo, ED 5/2019

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl