Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

Echo Darłowa

Darłowianie uczcili 75 rocznicę Powstania Warszawskiego

Władze samorządowe miasta i powiatu sławieńskiego, kombatanci, harcerze i mieszkańcy miasta Darłowa zgromadzili się 1 sierpnia 2019 na rynku starego miasta, i uczcili 75 rocznicę Powstania Warszawskiego.

Po odegraniu Hymnu Narodowego słowo o Powstaniu Warszawskim i  jego bohaterach wygłosił Daniel Frącz, który poprowadził  całą uroczystość.

Dla uczczenia poległych  i wszystkich walczących w Powstaniu Warszawskim  o godzinie 17.00 w godzinie „W" zawyła syrena alarmowa , a biało czerwone race przypomniały w części atmosferę tego bohaterskiego zrywu Polaków. Poczet sztandarowy, rząd biało czerwonych flag i drużyna harcerska  „Szare Szeregi" oraz piękny plakat z  Pomnikiem Powstańców Warszawskich ze znakiem Polski Walczącej wzbogaciły koloryt uroczystości.

Po godzinie „W" w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego odbyło się spotkanie  starosty sławieńskiego Wojciecha Wiśniowskiego, burmistrza Darłowa Arkadiusza Klimowicza i radnej sejmiku wojewódzkiego Elżbiety Karlińskiej, córki powstańca warszawskiego, oraz radnych  z jedynym żyjącym na terenie naszego powiatu walczącym  w Powstaniu Warszawskim Kazimierzem Kuligowskimi,  kombatantami i zaproszonymi gośćmi. Spotkanie uświetnił kameralny koncert zespołu harcerskiego „Trzynastka i Przyjaciele" pod kierownictwem i akompaniamentem harcmistrza  druha  Artura Hamerlinga.

Dzięki  celnym pytaniom gospodarza miasta Arkadiusza Klimowicza dowiedzieliśmy się wiele o bohaterskich walkach z okupantem o wolną Polskę oraz o atmosferze Powstania Warszawskiego, bezpośrednio od walczącego w nim harcerza powstańca porucznika o pseudonimie „Wiesiek". Na zakończenie burmistrz wręczył kombatantom symboliczne pamiątki 75. rocznicy wybuchu Powstania.

 

L. Walkiewicz
Darłowo, ED 8/2019

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl