Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

Echo Darłowa

Światowe przeboje operetkowe i musicalowe na festynie charytatywnym w Darłowie

Jednym z najciekawszych występów na 7. Edycji  Festynu  Charytatywnego „Morze Miłości" był koncert operetkowo - musicalowy pt. „Przeboje światowe". Wystąpili w nim artyści scen łódzkich i poznańskich oraz z baletu operetki kijowskiej: Klaudiusz Kapłon, Emilia Zielińska, Anna Michalak, balet - Marina Ostapei.

Dzięki wspaniałym artystom odbyliśmy  niezapomnianą podróż muzyczną przez najpiękniejsze  operetki: Emmericha Kalmana,  Franciszka Lehara, Johanna Straussa, Karla  Zellera.  Tego wieczoru usłyszeliśmy najbardziej znane i lubiane arie, duety i trio  takie jak np.: „Brunetki, blondynki" „Wielka sława to żart", „Usta milczą, dusza śpiewa", „Twoim jest serce me", „Graj Cyganie", „Co się dzieje, oszaleję", „Kto me usta całuje ten śni", „Przetańczyć całą noc", „Choć na świecie dziewcząt mnóstwo", „Lat 20 miał mój dziad" i inne szlagiery, jak np. Malowany dzbanku H. Vondrackovej. Występy wokalne były przeplatane fenomenalnymi tańcami gościnnie występującej solistki z Narodowego Teatru Operetki Kijowskiej Mariny Ostapei, która swoim żywiołowym tańcem porwała cały darłowski staromiejski rynek. Całość wspaniale powiązał  słowem doskonały, śpiewający konferansjer Klaudiusz Kapłon. Wszyscy bawili się, wzruszali i radowali.

Klaudiusz Kapłon - tytuł magistra sztuki zdobył w 1994 r.   na Akademii Muzycznej w Poznaniu na wydziale instrumentalnym. Przez wiele lat był tenorem  w Teatrze Wielkim w Poznaniu. Uczestniczył w setkach przedstawień w Niemczech, Holandii, Szwajcarii i Danii. Współpracował ze światowej sławy dyrygentami. Występował również w mediolańskiej La Scali.

Emilia Zielińska absolwentka Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi. Dyplom z oceną celującą otrzymała na wydziale wokalno-aktorskim w klasie śpiewu solowego w 2013 r. Od tego czasu występuje na deskach Teatru Muzycznego w Łodzi, gdzie można ją oglądać w kreacjach zarówno operetkowych jak i musicalowych.  Jest laureatką wielu nagród w konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych.

Anna Michalak (sopran) jest absolwentką Akademii Muzycznej oraz Studium Sztuki Wokalnej w Poznaniu w klasie śpiewu, które ukończyła w 1997 r., otrzymując dyplom z wyróżnieniem. Wykształcenie muzyczne Artystki jest wszechstronne - to nie tylko uzdolniona skrzypaczka, ale i dyrygent, oraz nauczyciel w dziedzinie emisji głosu. Doskonaliła warsztat wokalny pod okiem najlepszych mistrzów. Koncertowała z wieloma znakomitymi orkiestrami, na scenach w kraju i za granicą. Od 2010 roku pracuje w Operze Bałtyckiej w Gdańsku.

Marina Ostapei Urodzona w Kijowie w roku 1995 w rodzinie o artystycznych tradycjach. Pasja do tańca zaprowadziła ją do Koledżu Sztuki Choreograficznej „Kijowskiej Municypalnej Akademii Tańca im. Siergieja Lifara", Kształcąc się pod okiem najwybitniejszych specjalistów, została artystką najwyższej klasy i pedagogiem.  Dalszą edukację podjęła w Kijowskim Państwowym Uniwersytecie Kultury i Sztuk Pięknych, gdzie studiowała na wydziale choreografii i reżyserii. Jednocześnie rozwija swoją zawodową karierę tancerki. Swoim talentem i pogodnym usposobieniem zawojowała darłowską publiczność. Jej popisy taneczne i mistrzowska choreografia urzekły widzów. Marina Ostapei, ze swojego bogatego repertuaru zaprezentowała nam czardasza, kan- kana, flamenco oraz  taniec  hinduski. Takiego porywającego występu tanecznego takiej ekstraklasy jeszcze w dziejach Darłowa niebyło.

Publiczność nagrodziła artystów gromkimi brawami oraz owacją na stojąco.

 

 

L. Walkiewicz
Darłowo, ED 8/2019

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl