Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

wizyt: ogółem 8806283, w grudniu 4776, dziś 311; on-line: 164

Echo Darłowa

W Darłowie mostowi na rzece Wieprzy nadano imię WOŚP

W czwartek 19 września 2019 w Darłowie miała miejsce uroczystość nadania mostowi łączącemu ulicę Witolda Lutosławskiego z Parkiem na Wyspie Łososiowej imienia WOŚP. W wydarzeniu wziął udział Jerzy Owsiak, prezes i założyciel Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Pomysłodawcą nadania mostowi imienia WOŚP jest Daniel Frącz, wolontariusz, który siadając przy komputerze poprzez portal internetowy sam zebrał  25 tysięcy złotych na WOŚP. Rada Miejska jednomyślnie podjęła uchwałę o nadaniu imienia WOŚP, tak zasłużonej  dla naszego kraju woluntarystycznej instytucji. Słynnym Siema, siema powitały Jurka Owsiaka: miejscowe  sztaby WOŚP, uczniowie Zespołu Szkół Morskich, licealiści, uczniowie Szkół Podstawowych, przedszkolaki i społeczeństwo Królewskiego Miasta Darłowa. W imieniu burmistrza Darłowa Czesław Woźniak przewodniczący Rady Miejskiej i radna Sejmiku Zachodniopomorskiego Elżbieta Karlińska wręczyli dyrygentowi WOŚP „Statuetkę Złotego Rybaka" i okolicznościowy dyplom. Prezes Fundacji WOŚP odsłonił tablicę  z imieniem mostu, a następnie razem z wraz z szefami sztabów i sekretarzem UM Elżbietą Karlińską  przeciął biało- czerwoną wstęgę. W momencie jej przecięcia wypuszczono w niebo setki balonów w kształcie serduszka Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, a trębacze odegrali hejnał.

-Najpiękniejsze jest to, że jesteśmy ponad podziałami. My jesteśmy ze sobą. Za to wam dziękuję. Przyjemnie jest tu przyjechać i otworzyć tak piękny most w asyście uczniów Szkoły Morskiej w najpiękniejszych marynarskich mundurach. Tuż po otwarciu stalowego mostu przespacerowano się po jego nawierzchni na  Wyspę Łososiową. Tam darłowskie sztaby WOŚP: SP im. Lotników Morskich, SP im. Króla Eryka pomorskiego,  ZS im.  S. Żeromskiego, ZS Morskich, Miejskie Gimnazjum oraz Gmina Darłowo otrzymały specjalne podziękowania od Jurka Owsiaka za organizację charytatywnej zbiórki pieniędzy na zakupy nowoczesnego sprzętu medycznego.

-Miejcie w sobie radość. Idźcie tam gdzie jest energia  i róbcie z nami pożyteczne rzeczy, które chcemy robić do końca świata i jeden dzień dłużej. Nawet gdyby manna leciała z nieba, a podobno leci to i tak Wielka Orkiestra Świątecznej pomocy czyni cuda, bo jesteśmy ze sobą mówił  Jurek Owsiak.

oraz dodał - Pamiętajcie, wrzucając złotówkę  do puszki, chcemy, żeby wróciła do was w postaci sprzętu czy nawet wiary, że coś, co ratuje życie, jest obok was. To wielka frajda pomagać, róbcie to, bawcie się i idźcie na wybory. Całość uroczystości perfekcyjnie poprowadził Daniel Bonzay Frącz.

 

L. Walkiewicz
Darłowo, ED 9/2019

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl