Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

wizyt: ogółem 8783743, w listopadzie 42968, dziś 1303; on-line: 70

Echo Darłowa

W Darłowie tańczą i trenują break Dance

Od wielu lat Darłowski Dom Kultury organizuje Otwarte Mistrzostwa Pomorza w Break Dance. Już teraz podczas ferii zimowych dzieci i młodzież pod kierunkiem Marcina Grzybowskiego przygotowują się  do 9. edycji tych Mistrzostw, które odbędą się w Darłowie w marcu b.r. Na parkiecie sali lustrzanej   DOK-u przy ulicy Marii Curie-Skłodowskiej 44 trwają szeroko pojęte zajęcia taneczne i akrobatyczne dla dzieci typu break dance. Break dance to taniec wywodzący się z USA.  Jest on nieodłącznym elementem kultury hip-hopu. To sztuka łącząca w sobie elementy tańca, gimnastyki i akrobatyki. Wykonywanie różnych figur wymaga poczucia rytmu, sprawności i siły fizycznej.

Jego naukę  Darłowskim Ośrodku Kultury im. L. Tyrmanda prowadzi  instruktor Marcin Grzybowski, który tańcem break dance zajmuje się od ponad 20 lat. Był on trzykrotnym Mistrzem Polski w Formacji B. Dance i  dwukrotnym reprezentantem Polski na Mistrzostwach Świata Bremen 2003, 2004 solo.

Jak wiadomo  MKOl podjął decyzję, że na Igrzyskach Olimpijskich w 2024 roku w Paryżu break dance zadebiutuje jako nowa dyscyplina olimpijska.

Zatem warto poznawać nowe techniki break Dance, bo kto wie czy w Darłowie nie wyrośnie przyszły olimpijczyk, albo olimpijka.

Aby uczestniczyć w zajęciach należy zgłosić się telefonicznie pod numerem telefonu 94 314 26 29, pocztą elektroniczną kultura@darlowo.pl lub osobiście w kinie „Bajka".

 

L. Walkiewicz
Darłowo, ED 2/2020

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl