Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

wizyt: ogółem 8749582, w listopadzie 35838, dziś 125; on-line: 63

Echo Darłowa

Gwiazdkowy prezent dla Darłowa

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie poinformował burmistrza miasta Arkadiusza Klimowicza, że Darłowo dostanie środki finansowe na remonty szkół i przedszkoli. W piśmie podpisanym przez Bernadettę Czerską zastępcę prezesa zarządu NFOŚ i GW zawiadomiono, że złożony ponad rok temu wniosek pod nazwą „Termomodernizacja szkół i przedszkoli na terenie miasta Darłowa” został przesunięty z listy rezerwowej na listę rekomendowaną. Komitet Sterujący zaakceptował darłowski projekt do dofinansowania z Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Oznacza to że warta 4.079.352 zł inwestycja zostanie dofinansowana w 85 procentach. To doskonały prezent na gwiazdkę – mówi burmistrz Arkadiusz Klimowicz. Ponad rok trwające starania opłaciły się. Teraz nasz wniosek będzie skierowany do Brukseli. Jeżeli tam uzyska akceptację (a jest to prawie pewne) to jesienią 2007 r. rozpoczniemy remonty we wszystkich szkołach i przedszkolach. Zakończymy je wiosną 2008 r. Chciałbym z tej okazji serdecznie podziękować stowarzyszeniu EKO – „Czuwanie” na czele z panią prezes Jadwigą Czarnołęską – Gosiewską za wsparcie, które ta ekologiczna organizacja udzieliła miastu w naszych zabiegach o realizację tej proekologicznej inwestycji.
Projekt realizowany w ramach priorytetu Ochrona Środowiska w tym środowiska ludzkiego, poprzez m.in. redukcję zanieczyszczeń obejmuje wszystkie samorządowe placówki oświatowe, czyli: trzy przedszkola, Zespół, Szkół im. S. Żeromskiego, Gimnazjum Miejskie im. S. Dulewicza oraz Zespół Szkół w Darłówku.
W Zespole Szkół im. S. Żeromskiego przewiduje, że zostaną wykonane następujące prace renowacyjno – remontowe: termoizolacja i docieplenie styropianem ścian i dachów, pokrycie dachu szkoły dachówką renesansową, a sali gimnastycznej i łączniku papą termozgrzewalną, wymiana stolarki okiennej i drzwiowej oraz wykonanie nowych elewacji. Do wymiany przewiduje się m.in. ponad sto okien. Na realizację tego projektu przewiduje się wydatki w wysokości 611.903 zł
Dla Miejskiego Gimnazjum im S. Dulewicza termomodernizacja będzie II etapem rewitalizacji szkoły. W pierwszym etapie przeprowadzono remont klas, pracowni komputerowej, korytarzy, pomieszczeń sanitarnych oraz sali gimnastycznej. W drugim etapie przewiduje się termoizolację wszystkich ścian, izolację stropów, pokrycie dachów papą termozgrzewalną (w części dachówką), wykonanie blacharki, wymianę rynien i rur spustowych, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej oraz wykonanie nowej elewacji. Przy okazji zostanie usunięte pokrycie dachowe z falistych płyt azbestowo – cementowych z nad magazynku sportowego. Do wymiany przewiduje się m.in. 60 okien drewnianych na nowe o wysokim współczynniku izolacji cieplnej.. Kosztorysowa wartość termomodernizacji Miejskiego Gimnazjum wynosi 605 tysięcy złotych.
Opracowany projekt termomodernizacji Zespołu Szkół w Darłówku przewiduje m.in. termoizolację wszystkich ścian zewnętrznych, wymianę pokrycia dachowego, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej oraz wykonanie nowych elewacji. Do wymiany na nowe zespolone z tworzyw sztucznych przewidziano 106 okien. Wartość kosztorysowa zaplanowanych robot wynosi 418 tysięcy złotych.
Szkoła Podstawowa nr 3 wybudowana ponad czterdzieści lat temu, według dawnych standardów ma duże straty cieplne i ponosi spore koszty na ogrzewanie budynków. Podobnie jak i w innych placówkach oświatowych opracowany projekt przewiduje m.in.: termoizolację i wymianę pokryć dachowych, wymianę stolarki drzwiowej i 120 okien o wysokim współczynniku izolacji termicznej, termoizolację ścian zewnętrznych oraz wykonanie nowych elewacji. Łączny koszt zaplanowanych prac zamknie się kwotą 840 tysięcy złotych.
Przedszkole nr 1, położone przy ul. Morskiej 53 mieści się w budynku zbudowanym ponad sto lat temu. Jego modernizacja przewiduje wymianę 25 okien mniejszych i 22 większych oraz docieplenie stropu i wymianę pokrycia dachowego. Ponadto na wszystkie ściany zewnętrzne zostanie położona termoizolacja ze styropianu oraz wykonana zostanie nowa elewacja. Całość będzie kosztować 196 tys. zł.. Przedszkole nr 2 zajmuje obecnie dwa budynki z wejściami od ul. Wieniawskiego i M.C. Skłodowskiej. W ramach remontu zostaną ocieplone dachy i ściany budynków oraz wymienione pokrycia dachowe, stolarka drzwiowa i okienna. Kosztorysowa wartość planowanych prac wyniesie 969 tys. zł. W Przedszkolu nr 3 przy ul. Zamkowej opracowany projekt przewiduje wymianę drzwi i okien, docieplenie dachu i wymianę jego pokrycia, przebudowę tarasu oraz termomodernizację budynku.
Wszystkie te prace nie tylko poprawią stan techniczny oraz estetykę szkół i przedszkoli, ale obniżą również koszty ogrzewania budynków szkolnych.
 

L.W.
Darłowo, ED 11/2006

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl