Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

wizyt: ogółem 8800008, w grudniu 2295, dziś 806; on-line: 3938

Echo Darłowa

OPŁATEK U BURMISTRZA

Ostatniego dnia przed Świętami Bożego Narodzenia burmistrz miasta Darłowa Arkadiusz Klimowicz i przewodniczący Rady Miejskiej Zbigniew Grosz zaprosili do sali konferencyjnej w ratuszu liczne grono: samorządowców, proboszczów parafii, dyrektorów placówek oświatowych, prezesów i przewodniczących organizacji pozarządowych, dowódców Straży Granicznej, Policji i Straży Pożarnej, szefów firm na opłatek. Uroczystość rozpoczęto świątecznym błogosławieństwem proboszcza Franciszkanów O. Stanisława Piankowskiego i zaśpiewaniem kolędy „Wśród nocnej ciszy”. Burmistrz i przewodniczący Rady Miejskiej podziękowali wszystkim zgromadzonym za ich wkład pracy w rozwój Darłowa oraz życzyli dalszych sukcesów w życiu osobistym i zawodowym w nadchodzącym Nowym Roku. Podczas tego uroczystego spotkania w imieniu darłowskiego samorządu władze miasta wręczyły kilkunastu osobom specjalne podziękowania.
Za inicjatywę i trud włożony w przygotowanie i organizację Dnia Papieskiego w 2006 r. podziękowania otrzymały: Krystyna Leśniewska, Ewa Majdańska i siostra – franciszkanka Joanna Konkolewska. Za inicjatywę i współorganizację wystawy fotograficznej Moniki Lange pt. „Rozmyślania” podziękowania otrzymał Arkadiusz Sip. Za udostępnienie swoich zbiorów dawnych widokówek Darłowa i Darłówka oraz utworzenie strony internetowej www. galeriadarlowo.pl prezentującej ponad 600 dawnych widoków miasta samorząd podziękował Jerzemu Buziałkowskiemu. Marek Wojniusz właściciel Stoczni Remontowej statków w Darłówku otrzymał podziękowania i gratulacje za utworzenie i finansowanie Klubu Piłki Siatkowej „Stocznia Darłowo”. Takie same podziękowania otrzymał Antoni Hołub za inicjatywę i trud włożony w organizację morskich „Mistrzostw Wędkarskich z Małych Łódek” i „Darłowskich Dożynek Dorszowych”.
Następnie podziękowania otrzymał Robert Gorgol za przygotowanie i zorganizowanie „Nocy Świętojańskiej” i „Święta Kupały” w Darłowie. W imieniu samorządu burmistrz i przewodniczący Rady Miejskiej podziękowali księdzu dyrektorowi Rafałowi Stasiejko za inicjatywę utworzenia w Darłowie diecezjalnego hospicjim im. biskupa Czesława Domina. Podziękowano również serdecznie Dorocie Kuriacie – nauczycielce w Zespole Szkół im. S. Żeromskiego za utworzenie Młodzieżowego Klubu Wolontariatu.
Podziękowania za zorganizowanie grupy wsparcia dla rodziców dzieci z nadpobudliwością psycho – ruchową i zorganizowanie ogólnopolskiej konferencji o tematyce ADHD otrzymała Barbara Liput.
Specjalne podziękowania od burmistrza i samorządu otrzymała Jadwiga Czarnołęska – Gosiewska – prezes Ekologicznego Klubu „Czuwanie” w Darłowie za wsparcie jakie udzieliło kierowane przez nią stowarzyszenie naszemu miastu w realizację projektu pod nazwą „Termomodernizacja Szkół i Przedszkoli w mieście Darłowie”. Prezes tej ekologicznej organizacji osobiście zaangażowała się w pozyskanie środków finansowych z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na realizację tego przedsięwzięcia. Dzięki temu wszystkie miejskie placówki oświatowe zostaną zmodernizowane w latach 2007 – 2008.
Po wręczeniu ozdobnych adresów przystąpiono do łamania się opłatkiem i składaniem wzajemnych życzeń.
 

L. Walkiewicz
Darłowo, ED 11/2006

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl