Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

wizyt: ogółem 10755268, w październiku 35652, dziś 1427; on-line: 176

Echo Darłowa

Radni Rady Miejskiej w Darłowie

Zbigniew Grosz (59 lat)
Urodził się w Kościerzynie na Kaszubach. W Darłowie mieszka od 36 lat. Z zawodu i wykształcenia jest technikiem  budowlanym. Pracował w handlu, a także prowadził własną działalność gospodarczą. Przez trzy lata był także armatorem kutra rybackiego. Obecnie wraz z żoną zajmuje się 50 hektarowym gospodarstwem rolnym pod Darłowem . Jest radnym już przez drugą kadencję. Tak jak i w poprzedniej Radzie Miejskiej jest jej przewodniczącym. Poza tym  działa w Komisji Planowania, Rozwoju i Gospodarki Morskiej.

Bożena Magier (52 lata)
Darzona zaufaniem wyborców jest radną już trzecią kadencję. Zamężna, dwoje dzieci. Z zawodu  dyplomowana położna. Posiada również dwie inne cenne specjalności. Jest  położną środowiskowo - rodzinną i ma umiejętność organizacji i zarządzania popartą stosownymi uprawnieniami. Darłowo reprezentuje w Radzie Szpitala Powiatowego w Sławnie. W Radzie Miejskiej jest wiceprzewodniczącą, a ponadto pracuje w Komisji Spraw Społecznych. Jest również członkinią Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Krzysztof Cybulski (49 lat)
Do Rady Miejskiej został wybrany z „Listy Samorządowej”. Urodzony we Wrocławiu.   W latach 1977 – 1995 był żołnierzem zawodowym. W Darłowie mieszka od ponad 30 lat. Żonaty , czworo dzieci. Od kilku lat jest właścicielem warsztatu samochodowego Auto –Top przy ul. Żeromskiego. Działa w dwóch komisjach Rady Miejskiej. W Komisji Spraw Społecznych jest wiceprzewodniczącym, a w Komisji Planowania, Rozwoju i Gospodarki Morskiej - członkiem.

Roman Dudziński (47 lat)
Do Rady Miejskiej został wybrany z „Listy Samorządowej”. Wykształcenie średnie o profilu społeczno - prawnym. Żonaty, ma dorosłego syna. Przez 20 lat pracował w Państwowej Straży Pożarnej. Od 2000 roku pracuje jako agent ochrony. Roman Dudziński jest wieloletnim działkowcem i członkiem Zarządu Ogródków Działkowych. Obecnie jako przewodniczący kieruje pracami Komisji Gospodarczo – Budżetowej oraz jest członkiem Komisji Rewizyjnej.

Ewa Madalińska – Marciniak (29 lat)
Do Rady Miejskiej została wybrana z Komitetu Wyborców SLD + SDPL + PD + UP Lewica i Demokraci. Ma wyższe wykształcenie magisterskie w zakresie prawa administracyjnego oraz ukończone studia podyplomowe z zakresu prawa pracy. Obecnie poszerza wiedzę z zakresu prawa handlowego i działalności gospodarczej. Pracuje w Starostwie Powiatowym w Sławnie w wydziale komunikacji. W Miejskiej Radzie jest wiceprzewodniczącą Komisji Gospodarczo – Budżetowej oraz członkiem Komisji Spraw Społecznych i Komisji Planowania, Rozwoju i Gospodarki Morskiej. Ceni sobie dobrą książkę.

Tomasz Mielczarek (30 lat)
Darłowianin od urodzenia,  z wykształcenia psycholog, absolwent Uniwersytetu A. Mickiewicza w Poznaniu. Pracuje w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej na stanowisku głównego specjalisty ds. pomocy instytucjonalnej i doradztwa psychologicznego. Jest również wykładowcą Policealnego Studium Socjoterapii oraz psychologiem w Klubie Kolarskim KROSS Ziemia Darłowska. Prowadzi w Darłowie punkt konsultacyjny dla zagrożonych narkomanią. Radnym jest po raz drugi. Obecnie w Radzie Miejskiej przewodniczy Komisji Spraw Społecznych oraz pracuje w Komisji Rewizyjnej.

Bogdan Pasławski (41 lat)
Do Rady Miejskiej został wybrany z „Listy Samorządowej”. Jest żonaty i ma siedmioletniego syna. Jest absolwentem Wyższej Oficerskiej Szkoły Lotniczej w Dęblinie. Po studiach rozpoczął pracę w Jednostce Wojskowej w Darłówku jako nawigator śmigłowca. Od kwietnia 2005 r. pracował jako specjalista do spraw szkolenia lotniczego w Gdyńskiej Brygadzie Lotnictwa Marynarki Wojennej. Z początkiem 2006 r. odszedł do rezerwy w stopniu kapitana. W Radzie Miejskiej pracuje w Komisji Edukacji, Kultury i Turystyki.

Dorota Podgórska (44 lata)
Do Rady Miejskiej została wybrana z  Komitetu Wyborców Wojciecha Michalskiego. Rodowita Darłowianka, mężatka dwoje pełnoletnich dzieci. Z zawodu technik ogrodnik. Pracuje jako menedżer w firmie kosmetycznej. Działa w Komisji Gospodarczo – Budżetowej i w Komisji Planowania, Rozwoju i Gospodarki Morskiej.

Renata Potomska (45 lat)
Do Rady Miejskiej została wybrana z komitetu wyborców „Niezależni Razem”. Darłowianka od urodzenia. Ma dwoje dzieci. Jest absolwentką Instytutu Przemysłu Technologicznego w Kaliningradzie. Pracuje w Muzeum w Zamku Książąt Pomorskich na stanowisku asystenta muzealnego. Działa w Komisji Edukacji Kultury i Turystyki, której jest wiceprzewodniczącą oraz w Komisji  Gospodarczo – Budżetowej. Miłośniczka Darłowa i dziejów regionu.

Krystyna Różańska (60 lat)
Urodzona w Polanowie. W Darłowie mieszka od dzieciństwa. Od 40 lat zamężna, matka dwojga dzieci. Nauczycielka języka polskiego w Miejskim Gimnazjum im. S. Dulewicza. W latach 1994 – 1998 była radną Rady Miejskiej. Jest społecznym kuratorem sądowym oraz przewodnikiem turystycznym. W Radzie Miejskiej pracuje w Komisji Edukacji, Kultury i Turystyki, której przewodniczy oraz w Komisji Spraw Społecznych.

Bogdan Sajko (50 lat)
Od 24 lat mieszka i pracuje w Darłowie. Jest absolwentem Liceum Morskiego w Gdyni. Zgodnie z wykształceniem pracuje w gospodarce morskiej, początkowo jako mechanik okrętowy  na jednostkach holowniczych, a od 15 lat w ratownictwie morskim. Obecnie kieruje Stacją Ratownictwa Brzegowego w Darłowie. Do Rady Miejskiej został wybrany po raz drugi. Obecnie jest wiceprzewodniczącym Komisji Rewizyjnej oraz członkiem Komisji Planowania, Rozwoju i Gospodarki Morskiej oraz Komisji Edukacji, Kultury i Turystyki.

Stanisław Ślązak (47 lat)
Do darłowskiego samorządu wszedł po raz drugi.  Z żoną Jolantą ma dwóch synów. Prawie od urodzenia mieszka w Darłowie. Tu ukończył Zespół Szkół Morskich i uzyskał tytuł technika siłowni okrętowych i mechanizmów pomocniczych. Pracuje we własnej wypożyczalni kaset wideo od 1991 r. W Radzie Miejskiej działa w trzech komisjach: Komisji Planowania, Rozwoju i Gospodarki Morskiej,  Komisji Spraw Społecznych oraz Komisji Edukacji, Kultury i Turystyki.

Krystyna Sokolińska (47lat)
Do darłowskiego samorządu weszła z listy Komitetu Wyborców „Nasze Miasto”. Darłowianka od urodzenia. Jest absolwentką wydziału administracji Bałtyckiej Wyższej Szkoły Humanistycznej w Koszalinie. Zgodnie z wykształceniem pracowała w Urzędzie Miasta w Darłowie, a od 1990 r. kieruje filią Powiatowego Urzędu Pracy w Darłowie. Do Rady Miejskiej została wybrana już po raz drugi.  Pracuje w jej trzech  następujących komisjach: Gospodarczo – Budżetowej, Spraw Społecznych oraz edukacji, Kultury i Turystyki.

Czesław Woźniak (54 lata)
W Darłowie mieszka od 33 lat. Po ukończeniu Szkoły Chorążych Wojsk Lotniczych w Dęblinie w latach 1974 –1991  pilotował  śmigłowce w naszej jednostce wojskowej. Z żoną Danutą ma syna Kamila. Obecnie kieruje oddziałem firmy ochroniarskiej „ESPAR”, która zajmuje się monitoringiem i ochroną wielu ważnych instytucji  i placówek handlowych. Czesław Woźniak  w naszym samorządzie skutecznie działa już przez trzecią kadencję. Obecnie przewodniczy Komisji Planowania, Rozwoju i Gospodarki Morskiej oraz pracuje w Komisji Edukacji, Kultury i Turystyki. Jest prezesem koła Związku Byłych Żołnierzy Zawodowych i Zarządu Klubu Sportowego Darłovia.

Marian Wysocki (56 lat)
Wszedł do Rady Miejskiej z „Listy Samorządowej”  i  reprezentuje w niej głównie mieszkańców Darłówka. Jest absolwentem Oficerskiej Szkoły Lotniczej w Dęblinie. Ma 56 lat, żonę i dwoje dzieci. W darłowskiej jednostce wojskowej był pilotem od 1977 r. Po wypadku lotniczym w 1983 r. nie wrócił do służby wojskowej. Aktywnie udziela się w Związku Byłych Żołnierzy Zawodowych. Od 2003 r. jest przewodniczącym Zarządu Osiedla w Darłówku. W Radzie Miejskiej jest przewodniczącym Komisji Rewizyjnej oraz działa w Komisji Planowania, Rozwoju i Gospodarki Morskiej.
 

L.W.
Darłowo, ED 1/2007

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl