Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

Echo Darłowa

BRAWO CŁOPCY Z „DELFINA”

W Niemicy 9 stycznia br. odbyły się Mistrzostwa Powiatu Sławieńskiego w minisiatkówce chłopców w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Miasto Darłowo reprezentowały dwa zespoły ze Szkoły Podstawowej nr 3 i Szkoły Podstawowej nr 2 z Darłówka. Znakomicie spisali się chłopcy ze SP nr 3, którzy pokonali wszystkie zespoły osiągając następujące wyniki ze: SP Boleszewo 2:0; SP Ostrowiec 2:1; SP Warszkowo 2:0. W meczu finałowym darłowianie pokonali SP nr 3 ze Sławna 2:0. W skład zwycięskiego zespołu wchodzili: Maciej Paćkowski, Paweł Jarkowski, Michał Rajewski, Damian Brzezina, Adam Czapnik, Oskar Leśniak, Marcin Kamin, Piotr Kowalczyk, Bartosz Grywiński, Łukasz Kuryłło. Opiekunem zespołu i trenerem był Jerzy Roszak.
Trzy dni później 12 stycznia br. odbył się w Darłowie turniej ligi wojewódzkiej kadetów w siatkówce z udziałem zespołów: „Olimpijczyk” z Drawska Pomorskiego, „Błyskawica” ze Szczecina, „Delfin” z Darłowa. Bardzo dobrze spisali się kadeci z „Delfina”, którzy pokonali przyjezdne zespoły. W meczu z „Olimpijczykiem” z Drawska wygrali 3:1 w poszczególnych setach (do -14; 28-, -15,-14). W drugim meczu pokonali „Błyskawicę” Szczecin 3:2, w poszczególnych setach (22-, 20-, -14,-18,-11). Szczególnie w drugim meczu darłowscy kadeci wykazali wielką wolę walki, gdyż przegrywając 2:0 potrafili się zmobilizować i wygrać cały mecz 3:2. Zespół grał w następującym składzie: Sebastian Tomczak, Radosław Cieślak, Damian Łukaszewski, Mateusz Surdel, Łukasz Sawosz, Marcin Kotas, Damian Przybysz, Jacek Surdel, Tomasz Paćkowski, Michał Górski. Opiekunem zespołu był Jerzy Roszak.