Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

wizyt: ogółem 10755263, w październiku 35652, dziś 1427; on-line: 171

Echo Darłowa

RECITAL ALOSZY AWDIEJEWA (pieśni, romanse, piosenki)

Po raz pierwszy do Darłowa zawita bard  grający na gitarze i śpiewający romanse rosyjskie i cygańskie - Aleksy Awdiejew wraz z zespołem.  Alosza dla przyjaciół i na scenie urodził się w Stawropolu na północnym Kaukazie. Tam ukończył średnią szkołę muzyczną z dyplomem chórmistrza. Przez trzy lata prowadził amatorskie chóry i orkiestry w Moskwie i okolicach. Później studiował anglistykę  na Uniwersytecie Moskiewskim. Jednocześnie występował  w teatrze studenckim, kabarecie i uprawiał pantomimę. Na drugim roku studiów uzyskał stypendium  Radia moskiewskiego i rozpoczął studia na filologii polskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Od 1976 roku zaczął z powodzeniem śpiewać swe romanse i piosenki w legendarnej „Piwnicy pod Baranami”. Swoje pasje życiowe realizował grając na fortepianie w zespołach ”Beale Street Band” i „Playing Family”. Jednocześnie zajmował się pracą naukową, której efektem było uzyskanie tytułu doktora,a później doktora habilitowanego nauk humanistycznych. Obecnie pracuje na stanowisku profesora w Instytucie Rosji i Europy wschodniej na wydziale Studiów politycznych i Międzynarodowych UJ. Zajmuje się m.in. gramatyką komunikacyjną i funkcjonowaniem języka w środkach masowego przekazu. Wiele czasu poswieca na działalnośc artystyczną. Koncertuje w kraju i za granicą m.in. w Berlinie, Paryżu, Nowym Yorku, Chicago, Tel – Awiwie. Nagrywa recitale, spektakle, i programy telewizyjne. Uczestniczy w filmach, serialach oraz programach telewizyjnych i radiowych. Nagrywa płyty, pisze scenariusze i felietony. W wolnych chwilach gra w tenisa, przyrządza potrawy kuchni kaukaskiej i uczy się języków obcych. Fascynuje go komputer, jest domatorem, ma uroczą żonę i dwóch dorastających synów.
 Piosenki, które śpiewa zawierają trzy elementy: cygańskość, rosyjskość i swingowanie. Jego rytmy i improwizacje powodują, że bardzo szybko nawiązuje kontakt z publicznością i dlatego każdy jego występ jest niepowtarzalny. W swoim repertuarze ma ponad sześćdziesiąt piosenek, które śpiewa po polsku, rosyjsku, ukraińsku oraz w jidysz. Są to piosenki ludowe, romanse, więzienne, złodziejskie, poezje Wysockiego, Okudżawy oraz własne piosenki autorskie. Piosenki rubaszne, wesołe, refleksyjne, filozoficzne i wzruszające. Swój śpiew poprzedza Alosza komentarzem satyrycznym, który nie tylko bawi widzów, ale i skłania do zastanowienia się.
Alosza Awdiejew da recital w kinie „Bajka” 28 stycznia w niedzielę o godz. 17. Przybędzie wraz zespołem w składzie: Kazimierz Adamczyk – muzyk jazzowy - kontrabasista  i Marek Piątek – jazzman - gitara solowa.  Bilety w cenie 35 zł, grupowe (powyżej 10 osób) – 30 zł można nabywać w sklepie „Vita Punkt” przy ul. Rynkowej lub bezpośrednio przed koncertem w DOK-u.
Organizatorem recitalu jest Darłowskie Stowarzyszenie Kultura Sztuka Region. Kontakt w sprawie rezerwacji biletów tel: 693576275; e-mail:  czarnydar@poczta.onet.pl
 

L.W.
Darłowo, ED 1/2007

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl