Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

wizyt: ogółem 11948500, w maju 41914, dziś 249; on-line: 133

Echo Darłowa

Notujemy

  • Od 3 września w starostwie powiatowym otwarto punkt informacyjny koszalińskiego Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Punkt będzie czynny we wtorki i czwartki od godz. 8 do 14. Punkt będzie załatwiał proste sprawy z terenu powiatu jak np. wydawanie druków, przyjmowanie dokumentów, udzielanie informacji na tematy emerytur, rent, zasiłków, składek itp.
  • Uczniowie Zespołu Szkół Morskich na zaproszenie burmistrza przebywali w sierpniu przez kilka dni w porcie Nexo na Bornholmie. Nasze wilki morskie popłynęły tam na szkolnym statku „Franek Zubrzycki” i wzięły udział w pokazie morskich jednostek obrony cywilnej: szwedzkich i duńskich.
  • Od 1 września br. dyrektorem Zespołu szkół Morskich w Darłowie został mianowany przez zarząd starostwa powiatowego mgr inż. Jerzy Kaczkowski  wieloletni zastępca kilku dyrektorów ZSM. Kandydaturę tę poparło Kuratorium Oświaty i rodzice.
  • Mimo wakacji w budynku domu kultury działała i działa świetlica Towarzystwa Przyjaciół Dzieci otwarta w godz. od 9 do 14. Korzysta z niej około 20 chłopców i dziewczynek z rodzin wielodzietnych lub niepełnych. Wychowawczynie pomagają dzieciom odrabiać lekcje, uczą korzystać z komputerów, organizują zabawy i pokazują jak wykonać prace plastyczne mówi Mirosław Nowik.
  • W kręgielni EMKA w Koszalinie rozegrano silnie obsadzony turniej w warcaby 100 - polowe. Zwyciężył Mirosław Kobyliński z LZS GOSiR Darłowo. Trzecie miejsce zajęła Anna Chylewska z tego samego klubu.
  • Na dorocznym międzynarodowym Balu Wysokich w ośrodku Hutmenu w Dąbkach najwyższym Polakiem okazał się Tadeusz Dworok z Zabrza liczący 214 cm. Dwa następne miejsca zajęli, mający po 210 cm Jan Markiewicz z Ostrowa Wielkopolskiego i Krzysztof Fice ze Szczecina.
  • W końcu sierpnia br. Andrzej Lepper uczestniczył w zjeździe założycielskim w Berlinie niemieckiej partii politycznej - odpowiednika polskiej „Samoobrony” .
  • W dniu 16 października br zostanie ogłoszony raport Unii Europejskiej o tym, że Polska i kilka innych krajów spełniają warunki wejścia do UE. Za 15 miesięcy (od 1 stycznia 2004 r) będziemy członkiem Unii Europejskiej. Po wejściu do UE Polski, Litwy, Łotwy, Estonii, Czech, Słowacji, Słowenii, Węgier, Cypru i Malty, będzie ona liczyła 450 milionów mieszkańców. UE będzie drugą potęgą gospodarczą po USA i trzecia po Chinach i Indiach pod względem liczebności ludności.
  •  W sejmie znajduje się projekt ustawy, który obniży stawki opłat portowych dla armatorów kutrów. Nowe stawki opłat mają nie przekroczyć 600zł rocznie dla kutrów 24 metrowych.
 

L.W.
Darłowo, ED 9/2002

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl