Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

wizyt: ogółem 11948504, w maju 41976, dziś 311; on-line: 137

Echo Darłowa

Notujemy

  • Po raz pierwszy od blisko 70 lat w dniu 28 czerwca br. w kościele św. Jerzego odbył się ślub Doroty Godlewskiej i Macieja Trusiuka. Udzielił go kapelan darłowskiej jednostki wojskowej.
  • Na targowisku miejskim przy ul. 1 - go Maja w każdą pierwszą niedzielę miesiąca spotykają się w godz. od 10 do 12 hodowcy gołębi ozdobnych i pocztowych, drobiu, ptactwa ozdobnego i egzotycznego, królików, psów, kotów, chomików, świnek morskich, rybek akwariowych itp. Tam można obejrzeć, kupić, zamienić lub sprzedać nowe okazy. Organizator. Zbigniew Gilarski - tel. 314 3677. Najbliższe terminy giełdy to: 03.08; 07. 09; 05.10.
  • We wschodniej części Darłówka na wysokości Terminalu Odpraw Granicznych otwarto w dniu 4 lipca br. mini przystań dla żeglarzy morskich. Jest to kontener z kuchnią, sanitariatem i natryskiem, który zakupił i posadowił Zarząd Portu Morskiego Darłowo za kwotę 50 tys. zł. Niezależnie od kontenera ustawionego przy nabrzeżu Usteckim znajdują się gniazdka do zasilania jachtów prądem elektrycznym. Będzie można tam również uzupełnić wodę. W pobliżu można się zaopatrywać w paliwo do silników jachtowych. Dobowa opłata od jachtu, łącznie z korzystaniem z kontenera sanitarnego wynosi jedynie 20 zł. Tego dnia burmistrz Darłowa Arkadiusz Klimowicz i wice starosta Tomasz Bobin złożyli hołd i kwiaty pod pomnikiem poświęconym „Tym którzy nie powrócili z morza”.
  • Na zachodniej plaży na czterech boiskach do plażowej piłki siatkowej rozgrywane są prawie codziennie zawody o „Grand Prix” Darłowa i międzynarodowe turnieje o „Puchar Bałtyku”. Grają tam dwuosobowe drużyny męskie i żeńskie z całej Polski i z zagranicy. Często także na plaży wschodniej rozgrywane są poszczególne edycje o „Grand Prix” Darłowa w plażowej piłce nożnej.
  • Sławieńskie Starostwo postanowiło zmienić swoją siedzibę, gdy nowy właściciel tartaku podwyższył pięciokrotnie czynsz za korzystanie z biurowca. Nowa siedziba będzie się znajdować w budynku internatu Zespołu Szkół Agrotechnicznych przy ul. Sempołowskiej 2a ( w pobliżu szpitala).
  • W piątek 11 lipca w parterowej sali pod tarasem w Zamku Książąt Pomorskich otwarto wielką ekspozycję zbiorów morskich. Pochodzą one z Muzeum Morskiego w Gdyni i z kolekcji własnej. Szczególnie pięknie się prezentują modele starych żaglowców.
  • Agencja Reklamowa Impat z Darłowa wydała w nakładzie 10 tysięcy egzemplarzy „Gazetę Wakacyjną”. Na 16 stronach znajduje się program imprez letnich, wiele zdjęć, reklamy, adresy, miejska trasa turystyczna i plan miasta Darłowa.
  • W dniach 21 i 22 czerwca obchodzono „Dno Morza”. Pierwszego dnia koncertowały w Darłówku zespoły: „Jantar” i „Albatros”. W niedzielę na kutrze DAR  307 Ojciec Tadeusz odprawił mszę świętą za ludzi morza. Wieczorem przy latarni morskiej szukano „kwiatu paproci”, pleciono i puszczano wianki. Na pokładzie pokładu statku Leokadia grał i śpiewał szanty zespół „Kubryk”. Całość przygotował DOK.
 


Darłowo, ED 7/2003

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl