Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

wizyt: ogółem 11948523, w maju 41976, dziś 311; on-line: 156

Echo Darłowa

Dobrze widzi się tylko sercem

„Dobrze widzi się tylko sercem,
najważniejsze jest  niewidoczne dla oczu”
„Mały Książę” A.Saint  Exupery.

Zdarza się w codziennym  życiu i tak, że serce i głowa mówią dwoma  różnymi językami. Dlaczego?  Nie jest to pytanie retoryczne. Sercem  się kocha swoje miasto, ale rozstrzygnięcia   zgodne  z interesem strategicznym  tegoż miasta  musza być podejmowane  rozsądnie. Mam świadomość iż niezbędne będzie w moich poczynaniach zachowanie  rozważnego dystansu do  wielu jednostkowych problemów i  wyrobienie  umiejętności spojrzenia poza „swoje podwórko”. Zapewne  władanie miastem, to nie rękodzieło ludowe, ale profesjonalizm i duża odpowiedzialność. Podejmuję ją, choć w końcowej fazie tej kadencji  obecnej Rady Miasta. Modne jest na ogół totalne negowanie  zastanej  rzeczywistości, choć nie zawsze słuszne. Współtworząc  tę rzeczywistość nie stoję w kolejce do pokłonu i nie zapewniam żadnego z klubów Rady o swej wierności. Będę wierna  jedynie swojemu miastu, bo Ono tego jest warte. I nie  jest prawdą, że tu miałoby być miejsce skąd wrony  zawracają. Miasto żyje, pięknieje i cieszy oczy swoją nadbałtycką urodą, urzeka  zarówno  o zorzy  jak i o zmierzchu; a jakie piękne są zachody słońca nad morzem. I jak tu nie być szczęśliwym?
Ale rozwój i przemiany społeczne powodują, że  trzeba  coraz szybciej biegać, żeby nie stać w miejscu. Zrozumiała to społeczność darłowska, szczególnie ta jej grupa, której  bieda bezlitośnie zajrzała w oczy. Dla wielu jednak słowo „p r a c a” jest marzeniem  niedościgłym . Oby stało się ono w zasięgu ręki każdej, która do pracy jest zdolna. Ale do tego  niezbędny jest wysiłek  nie tylko radnych. Niestety  zdarza się i tak, jak twierdził Czepiec z „Wesela” S.Wyspiańskiego o panach: „... duża by już mogli mieć ino oni nie chcom chcieć!.”
Będę za tworzeniem nowych miejsc pracy, ale też i  podpowiadam  rozejrzeć się należy  dookoła siebie i nie czekać na mannę z nieba. Nic nie istnieje samo z siebie bez woli człowieka - trzeba chcieć! Nasze piękne Darłowo żyje także z turystyki. Jaka jest przyszłość nasza, któż to zgadnie. W dobie wojny  lotniczej i zagrożeń bakteriologicznych  o turystyce  mniej hałasu. Są wprawdzie tacy, którzy z uporem się zabawiają w radosną twórczość turystyczną i nie poproszą nikogo, aby powiedział im jak to się robi, ale są też tacy, którzy mienią się profesjonalistami. Cóż z tego wynika widać gołym okiem. Tu też potrzeba   racjonalnego spojrzenia i przemyślanych  działań służących  ogółowi, a nie tak, że każdy  walczy o modernizację swojego kawałka ulicy - a może by tak opracować harmonogram;  kiedy, co, gdzie  jak i za ile zmodernizować.? Można by  odnieść wrażenie, że każdy gra takimi kartami, jakie ma w ręku. Wyłóżmy  karty na stół i razem z mieszkańcami  wygrajmy  dobro  naszego miasta.

P O D Z I Ę K O W A N I E          

Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim tym, którzy obdarzyli mnie zaufaniem oddając  swój głos w wyborach uzupełniających  do Rady Miasta.
Zapewniam, że głosy te nie będą stracone. Od momentu złożenia ślubowania  przystąpiłam  do pracy, którą staram się uczciwie wykonywać dla dobra miasta i jego mieszkańców.. Czynię to z przeświadczeniem,  że lepiej jest w Darłowie mieć denar , niż w Paryżu  tysiąc franków.

 

G. Klingiert
Darłowo, ED 10/2001

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl