Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

wizyt: ogółem 10755467, w październiku 35776, dziś 63; on-line: 78

Echo Darłowa

Darłowo w oku kamery

Od kilku dni każdy mieszkaniec miasta Darłowa posiadający internet lub internauta  w Polsce czy w innym miejscu globu może oglądać na żywo obraz z kamer  w kilku najważniejszych centrach miasta.  Internauta musi jedynie posiadać przeglądarkę lub telefon komórkowy z obsługą środowiska Java  lub ActiveX.  Ruchome obrazy z Darłowa można oglądać z następujących czterech miejsc:

  1. z latarni morskiej, skąd widać plażę wschodnią, wejście do portu,  Kapitanat i Bosmanat Portu, kanał, most rozsuwany, ujście rzeki Wieprzy do Bałtyku itp.,
  2. ulicę Kąpielową w Darłówku Wschodnim i część mostu rozsuwanego,
  3. rynek starego miasta (Plac T. Kościuszki) i część ulicy Powstańców Warszawskich,
  4. rzekę Wieprzę, most miejski i południową część ulicy Powstańców Warszawskich.

Obraz z kamer  odświeżany jest maksymalnie 25 razy na sekundę. Jednocześnie może oglądać obrazy z kamer nie więcej niż 20 osób. Aby zaznaczyć aktywność obserwacji należy po 5 minutach  odświeżyć stronę.
Ogólnodostępny system pokazywania obrazów z tych  czterech kamer zwany „monitoringiem obywatelskim” na pewno wpłynie na poprawę bezpieczeństwa w mieście.  Każdy który obserwuje widok z kamery i widzi jakiekolwiek zagrożenie bezpieczeństwa albo naruszanie obowiązujących przepisów powinien zadzwonić do Straży Miejskiej telefon - 094 3143497 lub na Policję – 0943142207.  Policja ma u siebie  zainstalowane odpowiednie monitory i możliwość rejestracji obrazów z poszczególnych kamer.  Dzięki systemowi rybacy i wędkarze morscy mogą sprawdzić stan morza.
Projekt ten został opracowany i wdrożony przez informatyków Urzędu Miejskiego w Darłowie. Jest to oprócz wcześniej uruchomionych punktów bezpłatnego korzystania z internetu na rynku i na przystani żeglarskiej w porcie dalszy etap informatyzacji społeczeństwa Darłowa. Jak mówi szef zespołu ds. informatyzacji w Urzędzie Miasta  Łukasz Kupracz przewiduje się rozbudowę systemu monitoringu o kamery zainstalowane w najbardziej newralgicznych miejscach miasta  Z tego systemu poza już Centrum Miejskiego Reagowania wkrótce skorzysta również Straż Graniczna i Straż Pożarna.

 

L.W.
Darłowo, ED 8/2007

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl