Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

wizyt: ogółem 10755347, w październiku 35714, dziś 1; on-line: 255

Echo Darłowa

Nagrody za twórczość i upowszechnianie kultury

Doceniając działalność  mieszkańców miasta Darłowa w dziedzinie twórczości artystycznej oraz upowszechniania i ochrony kultury na wniosek burmistrza miasta Arkadiusza Klimowicza Rada Miejska podjęła uchwałę o corocznym przyznawaniu nagród burmistrza za szczególne osiągnięcia w tych dziedzinach. Zasady jej przyznawania określa uchwała nr VIII/86/07 Rady Miejskiej z 19 czerwca 2007 roku. Niedawno 14 sierpnia br. jej treść opublikowano w Dzienniku Urzędowym Województwa Zachodniopomorskiego nr 89. poz.1535.
W dziedzinie twórczości artystycznej można tę nagrodę otrzymać m.in. za: promowanie miasta Darłowo w: poezji, literaturze, fotografii, malarstwie, rzeźbie i muzyce, podtrzymywanie ludowej twórczości regionalnej i kultywowanie folkloru lokalnego oraz za reprezentowanie miasta Darłowo w wydarzeniach artystycznych na  festiwalach i konkursach wojewódzkich, ogólnopolskich lub międzynarodowych. W dziedzinie upowszechniania i ochrony kultury  nagrodę można otrzymać za organizowanie spotkań kulturalnych, promowanie miejscowych ludzi kultury, edukację kulturalną dzieci i młodzieży oraz za ochronę miejscowych dóbr kultury.
Nagrodę może otrzymać zarówno osoba fizyczna jak i osoba prawna. Jest ona przyznawana za osiągnięcia w uzyskane w roku bieżącym lub poprzednim albo za całokształt działalności np. z okazji jubileuszu. Wysokość nagrody nie może przekroczyć kwoty trzech tysięcy złotych. Wnioski w sprawie przyznania nagrody mogą składać: stowarzyszenia społeczno – kulturalne, związki twórcze oraz instytucje kultury. Wnioski o przyznanie nagrody składa się co roku w terminie do 30 września lub na dwa miesiące przed datą poprzedzającą jubileusz. Każdorazowo wnioski o otrzymanie nagrody opiniuje Komisja Edukacji, Kultury i Turystyki Rady Miejskiej.

 

L.W.
Darłowo, ED 8/2007

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl