Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

wizyt: ogółem 10755465, w październiku 35776, dziś 63; on-line: 76

Echo Darłowa

Zachowaj Trzeźwy Umysł

To tytuł szóstej już z kolei ogólnopolskiej kampanii profilaktycznej przeprowadzonej pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej i Ministra Sportu w której miasto Darłowo wzięło aktywny udział. Założenia  do tegorocznej edycji kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł” sformułował zespół naukowców z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu pod przewodnictwem prof. Lidii Cierpiałowskiej, wybitnej specjalistki  zajmującej się m.in. alkoholizmem. Celami kampanii są przede wszystkim promowanie profilaktyki alkoholowej, promowanie zdrowego stylu życia wśród najmłodszych oraz upowszechnianie wzorców i postaw prozdrowotnych. W Darłowie ta kampania polegała głównie  na organizacji i propagowaniu szeregu imprez i konkursów o tematyce związanej z celami akcji oraz na jak najszerszym uczestnictwie w niej dzieci, młodzieży i rodzin.
Miasto Darłowo z zaangażowaniem włączyło się  w tę tegoroczną edukacyjno – profilaktyczną akcję. W ramach kampanii przeprowadzono szereg działań, które przyniosły wiele pożytku i satysfakcji jej uczestnikom - informuje nas pełnomocnik burmistrza miasta ds. profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych Arkadiusz Sip.
Na początku bieżącego roku zorganizowano tzw. „Szkołę dla rodziców”  w formie warsztatów.  W ramach programu profilaktycznego odbywały się spotkania z lekarzami, psychologami, terapeutami itp.
W lutym br. przez cztery dni w Zespole Szkół w Darłówku przeprowadzono program profilaktyczny w formie warsztatów teatralnych zakończony inscenizacją  w wykonaniu dzieci i młodzieży, który obejrzała niemal cała szkoła.
9 marca 2007 r. zorganizowano rajd turystyczny „Szlakiem wiatraków” pod hasłem poznaj swoją okolicę zakończony pieczeniem kiełbasek na ognisku.
W dniu 30 kwietnia br. Miejskie Gimnazjum zorganizowało imprezę propagującą zdrowy styl życia pod nazwą „Wolimy ruch niż używki” .
W dniach 19 do 21 marca odbywały się na terenie SP nr 3 zawody, konkursy plastyczne, zawody sportowo – rekreacyjne pod hasłem „Cała trójka wie, jak zdrowo żyje się”. Propagowano w nim zdrowy tryb życia bez używek.
W Darłówku 1 czerwca zorganizowano profilaktyczną imprezę dla dzieci i młodzieży pod hasłem „Trzymaj formę, walcz z nadwagą bez używek”.
W niedzielę 3 czerwca wspólnie z miejscową parafią i samorządem Szkoła Podstawowa nr 3 zorganizowała całodzienny festyn rodzinny pod nazwą „Familiada” z udziałem dzieci, młodzieży i całych rodzin. Występy, konkursy z nagrodami, degustacje potraw, konkurencje zręcznościowe to tylko część bogatego programu „Familiady”. Wzięło w niej udział ponad 600 osób.
W kampanię zdrowego trybu życia włączył się również Ośrodek Sportu i Rekreacji w Darłowie, który w maju i w czerwcu na rynku zorganizował dwa festyny pod nazwą „Ważenie mieszkańców miasta”.  W obu festynach połączonych z występami, konkursami, zabawami wzięło udział ponad trzy tysiące mieszkańców miasta.
Przez cały rok szkolny dla dzieci i młodzieży prowadzono we wszystkich placówkach oświatowych zajęcia pozalekcyjne, świetlicowe, rekreacyjne i sportowe. Kontynuowano  naukę pływania dla wszystkich uczniów klas II szkół podstawowych. Ponadto zorganizowano  również kolonie w górach z programem profilaktycznym i szereg wycieczek w tym jedną poza granice kraju. Skorzystało z nich78 dzieci.
Doceniając zaangażowanie w tegoroczną kampanię „Zachowaj Trzeźwy Umysł” miasto Darłowo otrzymało Certyfikat i podziękowanie za aktywny udział w szóstej edycji tej społecznej kampanii oraz za wspaniały wkład w tworzenie nowoczesnej profilaktyki. Dyplom podpisali m.in. : minister edukacji narodowej, minister sportu, prezes PZLA Irena Szewińska. Również kilkoro dzieci otrzymało od organizatorów dyplomy i specjalne nagrody za bezpośredni wkład w tę akcję. Otrzymali je:
Martyna  Chabinka ze SP nr 3 – laureatka konkursu pt. ”Lubię siebie”,
Agata Walczuk ze SP nr 3 – laureatka konkursu p.t. „Lubię ruch”,
Klaudia Nowak ze SP nr 3-  laureatka konkursu p.t. „Lubię ruch”,
Aleksandra Strzelecka – laureatka konkursu p.t. „Napisz do Marka Kamińskiego”,
klasa Vb ze SP nr 3 w Darłowie – laureatka konkursu p.t. „Wiem i umiem”.
Dyplomy i nagrody wręczy im burmistrz miasta Darłowa Arkadiusz Klimowicz w dniu rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2007 /2008.
Z początkiem września br. miasto aktywnie włączy się do ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej „Ciąża bez alkoholu”.  Do lekarzy wkrótce trafią broszury o Płodowym zespole alkoholowym. Do przyszłych mam dotrą ulotki i informatory szczegółowo pokazujące szkodliwy wpływ nawet małych ilości alkoholu na całe przyszłe życie dziecka.
Ponadto Darłowo zgłosiło akces do kampanii społecznej rzecznika praw dziecka na rzecz dzieci w wieku 0-3 lat pod nazwą  „Kochaj. Nie krzywdź. Pomóż”.

 

L. Walkiewicz
Darłowo, ED 8/2007

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl