Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

Echo Darłowa

Dwie Darłowianki na podium. 1. Kornelia Mączka, 3. Żaneta Komoś

Kolarskie mistrzostwa dziewcząt i kobiet

Przez dwa dni 24 i 25 maja br. w Darłowie odbywały się: Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Zrzeszenia LZS, III seria Pucharu Polski oraz Mistrzostwa Polski szkół w 4 kategoriach kobiecego kolarstwa. Z całego kraju i z Rosji przybyło 125 zawodniczek. Do tak dużej ilości startujących cyklistek nigdzie w Polsce jeszcze nie doszło. Gospodarzem i organizatorem wszystkich wyścigów był Klub Kolarski Kross Ziemia Darłowska. W pierwszym dniu rozegrano jazdę indywidualną na czas. Na dystansie 10 km w wyścigu indywidualnym wśród młodziczek najlepsza była Diana Szczuko z Bogo Szczecin w czasie 16:22,77. Zwyciężczyni mimo bocznego wiatru i jazdy pod Barzowicką Górę osiągnęła szybkość 36,6 km/godz. Darłowianki w tej jeździe zajęły następujące miejsca: Żaneta Komoś - 10, Emilia szlak - 11, Marta Zając - 14, Anna Cieślak - 17, Kornelia Mączka - 19, Karolina Warzęchowska - 20. Na tym samym dystansie najlepszą cyklistką w śród juniorek młodszych była Aleksandra Dawidowicz z Koźmianki Koźminek. Przejechała ona dystans 10 km z szybkością 40,4 km/godz. Darłowianki zajęły miejsca: Ewa Piotrowicz - 4, Angelika Kulisch - 7, Marta Jasnosz - 9, Dominika Mączka - 10, Marta Jankowiak - 13, Magda Komos - 50, Aleksandra Stanisławska - 52. Na dystansie 15 km rywalizowały juniorki i elita. Pośród juniorek zwyciężyła Rosjanka Walentina Gawriłowa z klubu Bajkał „Cita” w czasie 22:11,47. Osiągnęła prędkość - 40,5 km/godz. W tej konkurencji startowało 25 zawodniczek, ale nie było żadnej Dałowianki. W kategorii elia zwyciężyła Joanna Ignasiak z klubu Górnik Wałbrzych. Trasę 15 km przebyła w czasie 21:27,86 z prędkością 41,9 km/godz. Nasze zawodniczki zajęły miejsca: Beata Jasińska - 3 i Katarzyna Nawrocka - 6. W drugim dniu rozgrywano wyścigi ze startu wspólnego. Tym razem zawodniczki miały do pokonania dystans: młodziczki - 32,9 km, juniorki młodsze - 55,4 km, juniorki i elita - 95,8 km. Duży sukces odniosły darłowskie młodziczki. Pierwsze miejsce zajęła utalentowana Kornelia Mączka, która na metę przybyła w czasie 1:04:08 osiągając szybkość 35,2 km/ godz. Trzecią była Żaneta Komoś, 7- Emilia Szlak, 8 - Karolina Warzęchowska, 12 - Marta Zając, 18 - Anna Cieślak. W III serii Pucharu Polski w kategorii juniorek młodszych zwyciężyła Aleksandra Dawidowicz z Koźmianki Koźminek, która dystans 55,4 km przebyła z szybkością 32,5 km/godz. w czasie 1 42:18. Darłowianki zajęły miejsca: Angelika Kulisch - 8, Marta Jasnosz - 10, Ewa Piotrowicz - 12, Dominika Mączka - 17, Marta Jankowiak - 21 i Magda Komoś - 22 na 49 startujących zawodniczek. Najlepszą zawodniczką wśród juniorek była Rosjanka Walentyna Gawriłowa. Zwyciężyła w czasie 2:49:13, przebywając dystans 95,8 km z prędkością 34 km/godz. Nasza zawodniczka Kinga Piotrowicz zajęła 8 miejsce ze stratą do zwyciężczyni 6:32. W kategorii elita na tym samym dystansie cztery pierwsze miejsca zajęły zawodniczki z grupy zawodowej GS Bonda Łukowski. Zwyciężyła Małgorzata Wysocka w czasie 2:43:30. Anna Skawińska była 4, a Katarzyna Nawrocka 14.
Trasa wyścigów ze startu wspólnego przebiegała: Start rynek Darłowo, dla wszystkich wyścigów, meta Urząd Gminy Darłowo dla wszystkich wyścigów. Trasa młodziczek: Darłowo - Zakrzewo (Pętla : Drozdowo - Barzowice - Rusinowo - Naćmierz - Kanin - Karsino - Sulimice - Drozdowo) - Darłowo. Młodziczki jechały tylko 1 raz przez pętlę, juniorki młodsze - dwa razy przez pętlę, juniorki i elita 4 razy pokonywały pętlę.
W Mistrzostwach Polski LZS i Szkół na dystansie 32,5 km zwyciężyła Aleksandra Dawidowicz. Najlepsze Darłowianki zajęły miejsca: Marta Jasnosz - 6, Ewa Piotrowicz - 8.Na dystansie 95,8 km Mistrzem Polski LZS została Marta Kozakiewicz z Gorzowa Wlkp. a Kinga Piotrowicz zdobyła brązowy medal. W punktacji generalnej MP LZS i Szkół klub Ziemia Darłowska kierowany przez Eugeniusza Adamowa również dyrektora zawodów zajął I miejsce.