Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

wizyt: ogółem 10709348, w październiku 24678, dziś 869; on-line: 257

Echo Darłowa

Odebrano roboty budowlano – montażowe w porcie

W dniu 8 października br. zakończono trwające blisko siedem miesięcy roboty budowlane przy modernizacji dróg wewnętrznych w rybackiej części darłowskiego portu. W ramach I etapu modernizacji firma „Infrabud”  z Koszalina zmodernizowała następujące nabrzeża: Dorszowe II, Wyposażeniowe, Postojowe, Zachodnie i WOP-owskie oraz drogi wewnętrzne na terenie  byłego  PP i UR „Kuter”.  Zmodernizowano dziesięć odcinków dróg  i miejsc postojowych o łącznej długości 1101 metrów. Ponadto postawiono nowe szafki do poboru energii elektrycznej przez kutry w czasie postoju oraz zamontowano oświetlenie dróg i nabrzeży portowych. Do całkowitego zakończenia przedsięwzięcia pozostał jeszcze zakup i ustawienie wielkogabarytowych pojemników do segregacji odpadów. Realizacja I etapu modernizacji portu zadowoliła nie tylko rybaków, ale także firmy oraz przedsiębiorstwa produkcyjne i usługowe korzystające z portu.

Pieniądze na ten cel w kwocie 2,8 miliona złotych udało się pozyskać burmistrzowi miasta Arkadiuszowi Klimowiczowi za pośrednictwem Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa z  Sektorowego Programu Operacyjnego „Rybołówstwo i Przetwórstwo Ryb 2004 – 2006”. Całkowity koszt realizacji I etapu modernizacji portu rybackiego wynosi 3.126.723 zł. 

Równolegle trwa II etap modernizacji dróg wewnętrznych i nabrzeży w porcie. Roboty budowlane są tam zaawansowane w blisko 40 procentach. Już obecnie rybacy, producenci lodu i Stacja Ratownictwa Brzegowego w pełni korzystają  ze zmodernizowanych nabrzeży: Słupskiego, Koszalińskiego, Rybackiego i Warsztatowego. Zakończenie drugiego etapu prowadzonego przez  Przedsiębiorstwo robót Inżynieryjnych Krężel kosztem 8,2 miliona złotych planowane jest na koniec marca 2008 roku.

 

L.W.
Darłowo, ED 10/2007

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl