Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

wizyt: ogółem 10709428, w październiku 24740, dziś 931; on-line: 337

Echo Darłowa

ŚWIĘTO SZKOLNEGO KOŁA CARITAS W DARŁOWIE

Niedziela kończąca kolejny Tydzień Miłosierdzia w Kościele stała się wielkim świętem Szkolnego Koła Caritas przy Szkole Podstawowej Nr 3 w Darłowie. Podczas uroczystej Mszy św. w kościele pw. św. Gertrudy 52 uczniów tej szkoły zostało włączonych w szeregi istniejącego ponad 7 lat SKC. Zadania Koła wynikają z Chrystusowego przykazania miłości bliźniego czyli coraz większe pogłębianie i zrozumienie nauki Jezusa Chrystusa o miłosierdziu oraz jej szerzenie;. uwrażliwianie na różne obszary ludzkiej biedy i krzewienie ducha czynnej miłości bliźniego; stwarzanie atmosfery mobilizującej do wymagania od siebie i pracy nad sobą, do kształcenia osobowości katolika i Polaka w dążeniu do wszechstronnego rozwoju młodego człowieka i odpowiedzialności za Kościół i Ojczyznę (Regulamin SKC).

Po złożeniu ślubowania o zaangażowaniu na rzecz innych przyjęcia do Koła dokonali: Hanna Mikulska –dyrektor SP Nr 3  w Darłowie, Grażyna Ososko- opiekun Koła i Ks. Rafał Stasiejko. Każdy z członków otrzymał legitymację i znaczek Caritas. Na zakończenie Mszy św. Caritas Parafii św. Gertrudy przygotował dla „małych” członków Caritas słodki upominek.

Tak duża grupa dzieci pragnących się zajmować pracą charytatywną jest realizacją duchowego testamentu Jana Pawła II o „wyobraźni miłosierdzia”, a przecież włącznie do SKC zbiegło się z obchodzonych kolejnym Dniem Papieskim w Polsce.

 

ks. Rafał Stasiejko
Darłowo, ED 10/2007

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl