Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

wizyt: ogółem 5708444, w wrześniu 22012, dziś 1179; on-line: 95

Echo Darłowa

Promyk w obiektywie, czyli koło foto i wolontariat

Każdy młody człowiek organizuje sobie w jakiś sposób swój wolny czas. Jedni poświęcają go na odpoczynek bierny i aktywny, inni w sposób praktyczny rozwijają swoje zainteresowania pasje, jeszcze inni w pomocy innym widzą metodę na swój własny sposób na wykorzystanie wolnego czasu.

W moim miesicie znalazła się grupa młodzieży, która pod okiem osób dorosłych którzy są partnerami i przyjaciółmi w każdym z działań, oraz przy pomocy Polskiej Fundacji Dzieci i Młodzieży wykorzystuje niemal każdą z ww. form znaleźli złoty środek ponieważ robią zarówno cos pożytecznego jak i przyjemnego, przez co powiedzenie najpierw obowiązki a potem przyjemności straciło nieco na znaczeniu. Ci młodzi ludzie którzy z potrzeby serca zaangażowali się w prężnie działający wolontariat by pomagać i w naprawdę profesjonalne koło fotograficzne aby się rozwijać . Obydwa przedsięwzięcia niejako łączą pokolenia zrzeszając w swym gronie młodzież od gimnazjum począwszy na klasach maturalnych skończywszy.

Na czym polega wolontariat chyba wie każdy z nas a szczególnie ci, którzy z duma noszą miano wolontariusza postaram się wiec przybliżyć nieco sedno działań koła foto. uczestnicy uczą się robienia zdjęcia w pełni tego słowa znaczeniu.

Zajęcia swym zasięgiem ogarniają zakres teoretyczny i praktyczny od robienia zdjęć poprzez ich obróbkę na wywoływaniu kończąc .Uczestnicy mają nieograniczony dostęp do ciemni, do studia. Najwspanialsze w tym przedsięwzięciu jest to, że zgodnie z przyświecającym nam hasłem równać szanse rzeczywiście wszyscy członkowie koła foto nieograniczony dostęp maja także do sprzętu i materiałów sztuki fotografowania uczą się na tzw. lustrzankach ale i na aparatach analogowych każde zajęcia teoretyczne swój finał znajdują w plenerze. Zajęcia są także dla nas świetną zabawą, ponieważ doskonale czujemy się w swoim gronie.

Takie przedsięwzięcia warte są promocji, gdyż udowadniają że domeną młodości wbrew obiegowym opiniom nie jest niszczenie a budowanie .Młodość wcale nie musi wybierać źle, a rewolucja nie musi pożerać swoich dzieci. Młodzi ludzie są chlubą całej młodzieży, powodem do dumy całego społeczeństwa, nie pozostaje nic innego jak tylko zachęcić młodych ludzi do udziału w takich przedsięwzięciach.

 

Ewa Beresińska, Łukasz Mielczarek, Katarzyna Staszak
Darłowo, ED 10/2007

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl