Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

wizyt: ogółem 9373623, w marcu 5272, dziś 807; on-line: 97

Echo Darłowa

Święto Odzyskania Niepodległości

Tegoroczne obchody 89 rocznicy odzyskania niepodległości będą uroczyście obchodzone w Darłowie w niedzielę 11 listopada. Będzie to okazja do zamanifestowania swoich patriotycznych uczuć. To najważniejsze Narodowe Święto obchodzone na pamiątkę odzyskania niepodległości w 1918 r., po 123 latach zaborów będzie miało następujący przebieg:

O godz. 10 w Parku przy ul. Morskiej rozpocznie się VIII Bieg Niepodległości w sześciu kategoriach wiekowych. Młodsi będą biegać trasą wokół stawu, a starsi wokół całego parku. Organizatorem biegów jest Ośrodek Sportu i Rekreacji. Zgłoszenia do udziału w biegach są przyjmowane telefonicznie lub bezpośrednio przed startem w Parku obok stawu na tzw. „Traczowisku” od godz. 930. Na uczestników biegów czeka gorący posiłek, dyplomy i medale.

O godz. 15 w Kościele Mariackim odbędzie się Msza Święta w intencji Ojczyzny z udziałem Kompanii Honorowej Marynarki Wojennej i Straży Granicznej, pocztów sztandarowych, władz miasta, kombatantów, harcerzy, szkół, organizacji społecznych i mieszkańców.

O godz. 16 nastąpi przemarsz przy dźwiękach orkiestry dętej w kolumnie spod Kościoła Mariackiego na odnowiony i zmodernizowany plac Marszałka Józefa Piłsudskiego. Tam pod pomnikiem Tysiąclecia Państwa Polskiego przy zapalonym zniczu zebrani wysłuchają: Hymnu Narodowego i okolicznościowego przemówienia Burmistrza Darłowa Arkadiusza Klimowicza. Następnie Kompanie Honorowe MW i SG oddadzą salwę honorową na cześć 89 rocznicy odzyskania niepodległości, po czym nastąpi złożenie wiązanek kwiatów pod Pomnikiem Tysiąclecia Państwa Polskiego.

Dalsze uroczystości przeniosą się do sali sportowej w Zespole Szkół Morskich. Tam o godz. 1645 rozpocznie się koncert muzyki legionowej i patriotycznej p.t. „Muzyczna Biesiada Polaków” w wykonaniu Darka Kosa, Orkiestry Dętej ze Sławna oraz Chórów „Cantabille” i „Babunie”. O godz. 1815 okolicznościowy koncert(bez prądu) da zespół „Świadomość”. Burmistrz miasta apeluje do mieszkańców o udekorowanie domów flagami państwowymi.

 

L.W.
Darłowo, ED 11/2007

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl