Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

wizyt: ogółem 9373588, w marcu 5210, dziś 745; on-line: 62

Echo Darłowa

Wiwat pierwszaki!

W środę na szkolnych korytarzach pojawiły się w galowych strojach pierwszaki. Z przejętymi minami czekały na uroczystość ślubowania. Tego ważnego dnia swoją obecnością zaszczycili szkolne progi:  Burmistrz Miasta Darłowo, przewodniczący Rady Miasta, radni miejscy, komendant Straży Granicznej, proboszcz Parafii p.w. św. Gertrudy, panie dyrektorki miejskich przedszkoli oraz rodzice i krewni uczniów.

Przed tak licznym i dostojnym gronem mali bohaterowie dostąpili zaszczytu pasowania na ucznia. Przedtem jednak, z wielkim przejęciem, choć bez cienia strachu zaprezentowały się dzieci z klasy I a (wych. M. Marek) w wierszu i piosence pt. "Ślubowanie". O obowiązkach ucznia przypomniały dzieci z klasy I b (wych. A. Bukowska). Udowodniły również jak "Zarozumiałe - może być - abecadło". Kultura na co dzień, to jasna sprawa dla uczniów klasy I c (wych. W. Mordacz) , którzy z radosnym "Uśmiechem" zaśpiewali piosenkę. Co należy nosić w tornistrze i gdzie należy szukać przyjaciół wiedzą najlepiej dzieci z klasy I e (wych. J.Tomczyk). Pokazały to w tańcu i piosence "Przyjaciel - ktoś bliski". "Nasza najpiękniejsza" to piosenka, którą na zakończenie zaśpiewali uczniowie z klasy I d (wych.I. Jaźwińska). Recytując wiersze o ojczyźnie dali wyraz swojemu przywiązaniu do rodzinnej ziemi.

Najważniejszym punktem uroczystości był oczywiście akt ślubowania i pasowania na ucznia. Dokonała tego p.H. Mikulska - dyrektor szkoły wraz z burmistrzem –p. Arkadiuszem Klimowiczem. Z rąk komendanta Straży Granicznej – p. Mikołaja Kaczanowicza uczniowie otrzymali Paszport Ucznia Szkoły Podstawowej nr 3 w Darłowie. Po uroczystości, dzieci wraz z wychowawcami udały się do klas, gdzie czekał słodki poczęstunek i inne atrakcje przygotowane przez niezawodnych rodziców.

 

Justyna Tomczyk
Darłowo, ED 11/2007

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl