Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

wizyt: ogółem 9373707, w marcu 5334, dziś 869; on-line: 102

Echo Darłowa

Wizyta radnych w porcie

W czwartek 29 listopada br. radni wybrali się na tereny portowe w Darłówku Zachodnim, gdzie prowadzone są inwestycje z unijnych środków poprawiających infrastrukturę naszego portu. Obejrzeli tam przede wszystkim stopień zaawansowania budowy stanowisk, na których będą mocowane bariery przeciwpowodziowe. Producent ma je dostarczyć w grudniu br.  Aura na razie sprzyja prowadzonym w porcie pracom drogowym i budowlanym.

Radni i burmistrz odwiedzili również nowopowstałą w ramach wieloletniego rządowego programu Rozwoju Służb Ratownictwa Morskiego SAR nowoczesną Stację Ratownictwa Morskiego. Dzięki uprzejmości Bogdana Sajko, który jest kierownikiem darłowskiej Stacji Ratownictwa Morskiego i równocześnie radnym Rady Miejskiej radni zapoznali się z jej wyposażeniem jeszcze przed jej oficjalnym otwarciem. Będzie ona służyć do poszukiwania i ratowania życia na morzu oraz zajmie się także zwalczaniem zagrożeń i zanieczyszczeń na Bałtyku w naszej strefie ekonomicznej.

W darłowskiej siedzibie służby SAR znajduje się m.in. centrum koordynacyjne akcji ratowniczych wyposażone w urządzenie do prognozowania i wydruków map pogody na Bałtyku i Morzu Północnym, urządzenia radiotelefoniczne VHF, radiowe i telewizyjne. Prowadzone w nim przez 24 godziny na dobę dyżury i nasłuchy sygnałów SOS i Mayday wysyłane przez ludzi potrzebujących pomocy na morzu spowodują uruchomienie akcji ratowniczych. Osobne pomieszczenia mają w nim kapitan statku ratowniczego i jego załoga. Ponadto SAR posiada duży hangar na sprzęt i pojazdy ratownicze. Całość jest ogrzewana nowoczesnym ekologicznym kotłem na gaz. Dla zespołu ratowników przygotowano dobre warunki socjalne. W stacji SAR będzie pracować pięciu zawodowców, a w razie potrzeby dołączy do nich 10 ratowników ochotników. Jest nadzieja, że Morska Stacja Ratownicza w Darłowie otrzyma w roku przyszłym nowoczesny statek ratowniczy, który zastąpi zbudowany w latach siedemdziesiątych wysłużony i wolny statek typu R-17.

 

L.W.
Darłowo, ED 11/2007

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl