Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

Echo Darłowa

Sezon sukcesów

W sali portretowej Zamku Książąt Pomorskich w Darłowie 1 grudnia br. Klub Kolarski Kross Ziemia Darłowska uroczyście podsumował swoją działalność za rok 2007. Na tę uroczystość przybyli m.in.: wicemarszałek województwa zachodniopomorskiego - Jan Krawczuk, starosta powiatu sławieńskiego i równocześnie wiceprezes KK – Andrzej Lewandowski, przewodniczący Rady Gminy Darłowo - Władysław Krakowiak, radni miasta Darłowa. Na początku spotkania kolarek, działaczy, sponsorów i gości wiceprezes KK Tomasz Mielczarek przedstawił na podkładzie muzycznym montaż filmowy z wielu tegorocznych zawodów kolarskich, w którym nasze zawodniczki stawały 84 razy na podium i 14 razy zajęły czwarte miejsce. Tegoroczny sezon kolarski należał do  udanych zarówno dla kolarek jak i działaczy. Był to już 26 sezon kolarski w historii KK, przypomniał prezes Eugeniusz Adamów. Darłowskie kolarki zdobyły w nim aż 25 medali w Mistrzostwach Polski. Do jednych z najcenniejszych medali zaliczyć należy srebrny medal w kategorii Elita w tak prestiżowych zawodach jak: wyścig ze startu wspólnego, który zdobyła utalentowana Ola Wnuczek. Był to równocześnie złoty medal w grupie dziewcząt do lat 23. Duży sukces odniosła Barbara Gromaszek, która zdobyła srebro w Górskich Mistrzostwach Polski.Ogółem osiem następujących zawodniczek zdobywało medale Mistrzostw Polski:

• Mączka Kornelia: 3 - brązowe,
  • Komoś Żaneta: 1 - złoty, 1- srebrny, 1- brązowy.

Aż 6 zawodniczek brało udział w Mistrzostwach Europy i Mistrzostwach Świata na szosie i na torze. Trzy z nich zajęły miejsca w pierwszej dziesiątce  tych ME :

• Kulisch Angelika: 6 miejsce w wyścigu na czas w kategorii juniorek,
  • Mączka Kornelia: 7 miejsce w wyścigu na 500m na torze, 10 miejsce w keirinie w kat juniorek,
  • Janowiak Marta: 10 miejsce na 500 m na torze w kat. do 23 lat

Kolejno prezes zaprezentował najlepsze zawodniczki z klubu i przedstawił ich sportowe sukcesy.

KK Kross Ziemia Darłowska według nieoficjalnych wyników obronił tytuł Klubowego Mistrza Polski Kobiet. W punktacji sportu dzieci i młodzieży prowadzonej przez Ministerstwo Sportu zdobyto ponownie ponad 300 punktów.

W minionym rekordowym sezonie darłowskie kolarki zdobyły najwięcej bo 25 medali Mistrzostw Polski, co jest rekordem Klubu o 1 więcej niż przed rokiem. Sześć darłowskich zawodniczek tworzy reprezentację Polski.  Miniony rok był bardzo pracowity, gdyż startowały one przez 77 dni.
W podsumowaniu sezonu prezes przypomniał również o pechu który prześladował zawodniczki. Były to kraksy i kontuzje kilku czołowych zawodniczek, które wyeliminowały je z walki o medale: Angelika Kulisch nie wystartowała w torowych Mistrzostwach Polski ze względu na kontuzję pachwiny, Ania Gromaszek została zupełnie wyeliminowana ze ścigania po dwóch wypadkach z samochodem, Agnieszka Sawosz nie wystartowała podczas szosowych Mistrzostw Polski ze względu na złamany obojczyk, po bardzo ciężkiej kraksie Aleksandra Maciąg nie doszła do wysokiej formy do końca sezonu, pech (dwa defekty) wyeliminował drużynę juniorek młodszych z walki o medal (międzyczasy wskazywały że jadą co najmniej po srebrny medal).
W nowym sezonie kolarski KK opuści Angelika Kulisch oraz Barbara Gromaszek. Przejdą one do klubów zawodowych.