Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

Echo Darłowa

Wędkarska Olimpiada w Darłowie

Ponad setka wędkarzy z całej Polski wybiera się wiosną do Darłowa na XV Puchar „Wędkarza Polskiego”  DARŁOWO ‘2008. Tegoroczny jubileuszowy XV Puchar potrwa cztery dni od piątego do ósmego czerwca 2008 r. Pierwszy dzień będzie organizacyjny, a następnie wędkarze kolejno będą łowili, drugiego dnia w morzu, trzeciego w jeziorze Bukowo i czwartego dnia w rzece Wieprzy.  Na Bałtyk wędkarze wypłyną kutrami tutejszych szyprów: Wiesława Szklanego – DAR -19 i Jana Świstka – DAR -3.

Przymorskie jezioro Bukowo jest płytkie, ale zasobne w ryby. Zajmuje powierzchnię 1747 ha , jest długie na prawie 9 km, szerokie na 3 km. Maksymalna głębokość nie przekracza 2,8 m. Rozległe trzcinowiska otaczają brzegi jeziora. Organizatorzy przewidują, że łowienie na bukowskim jeziorze odbywać się będzie z łódek, które wypłyną z przystani w Dąbkach.

Rzeka Wieprza liczy 112 km i zalicza się do najpiękniejszych na Pomorzu. Pływają w niej łososie, trocie pstrągi potokowe, okonie, szczupaki i inne ryby.

Zwycięzcą zostanie ten wędkarz, który złowi jak najwięcej ryb w poszczególnych dniach. Zwycięzca otrzyma puchar „Wędkarza Polskiego” mówi prezes Koła Wędkarskiego w Darłowie Antoni Hołub. Wszelkich informacji o zawodach udziela Piotr Ebel tel. 0603118422. Wędkarze zamieszkają w pensjonacie „Laguna w Darłówku w odległości 100 metrów od brzegu morskiego.

 

L.W.
Darłowo, ED 3/2008

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl