Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

Echo Darłowa

Wielkopostny akustyczny koncert zespołu 2Tm2,3 w Darłowie

W czwartek 13 marca 2008r. w Kościele Mariackim w Darłowie wystąpi zespół 2Tm2,3. Występ w naszym mieście, będzie częścią trasy koncertowej obejmującej kilkanaście miast Polski. Dodatkowym atutem jest to, że będzie to trasa promująca nową płytę akustyczną zespołu pt.„Dementi”, która dostępna będzie podczas trasy koncertowej. Poza repertuarem zespołu, będzie można usłyszeć fragmenty solowej twórczości poszczególnych członków 2Tm2,3.

Teksty wykonywanych utworów mówią o życiu i śmierci, przemijaniu i wieczności, większość tekstów to psalmy oraz inne fragmenty z Biblii. Dla uświetnienia koncertów 2Tm2,3 z zespołem zagrają również zaproszeni Goście, między innymi bracia Marcin iMateusz Pospieszalscy rozbudowując ze swoimi synami i ich rówieśnikami skład o kwintetsmyczkowy i sekcję dętą.

Na koncercie wystąpią:

 • TOMASZ BUDZYŃSKI – śpiew. Artysta malarz, muzyk i poeta. Współzałożyciel i wokalista legendarnej grupy ARMIA, występuje z projektem solowym TOMASZ BUDZYŃSKI i TANIEC SZKIELETÓW oraz zespołem TRUPIA CZASZKA
 • DARIUSZ MALEJONEK – śpiew. Kompozytor, wokalista i gitarzysta. Założyciel i lider MALEO REGGAE ROCKERS oraz nie grającej już grupy HOUK, gra m.in. w zespołach IZRAEL, ARKA NOEGO, MOSKWA
 • ANGELIKA KORSZYŃSKA-GÓRNY – śpiew. Z pochodzenia węgierko-ukrainka, muzyk klasyczny, autorka płyty „Anioł Ognisty” z mistycznymi tekstami Juliusza Słowackiego
 • ROBERT FRIEDRICH – gitara. Gitarzysta i kompozytor, założyciel ARKI NOEGO, współzałożyciel i wieloletni muzyk ACID DRINKERS, grał m.in. z TURBO, KAZIKIEM NA ŻYWO, FLAPJACKIEM
 • ROBERT DRĘŻEK – gitara. Gitarzysta zespołów 2Tm2,3 , ARKI NOEGO, DUS MEUS, współpracował z ARMIĄ
 • KRZYSZTOF KMIECIK – bas. Gra w 2Tm2,3 i ARMII
 • PIOTR ŻYŻELEWICZ – perkusja. Gra w 2Tm2,3 , VOO VOO, IZRAEL, były perkusista KULTURY, ARMII, BRYGADY KRYZYS i MOSKWY
 • BEATA POLAK – instrumenty perkusyjne. Grała na perkusji w SYNDICATE i ARMII
 • MIKOŁAJ PAWLAK – flet poprzeczny. Flecista ARKI NOEGO
 • MATEUSZ POSPIESZALSKI – saksofony. Kompozytor, aranżer, współpracował z
  zespołami SMIERĆ KLINICZNA, MAANAM, TIE BREAK oraz STANISŁAWEM SOJKĄ i ANNĄ  MARIĄ JOPEK. Na co dzień muzyk VOO VOO
 • MAREK POSPIESZALSKI – saksofon. Syn Mateusza P.
 • MARCIN POSPIESZALSKI – skrzypce, instrumenty klawiszowe. Kompozytor, aranżer, producent muzyczny, basista, twórca muzyki filmowej, współpracował z TIE BREAK, YOUNG POWER, ANNĄ MARIĄ JOPEK, RAZ DWA TRZY i STANISŁAWEM SOJKĄ

oraz

kwartet smyczkowy, który tworzą syn Marcina Pospieszalskiego wraz z kolegami ze szkoły muzycznej

 • MIKOŁAJ POSPIESZALSKI – skrzypce
 • TOMASZ SROCZYŃSKI – skrzypce
 • WOJCIECH WIERZBA – altówka
 • MATEUSZ SMOŁKA – wiolonczela

Profesjonalnym nagłośnieniem koncertu zajmie się, firma Stage Diving Club. Firma ta dysponuje jednym z najlepszych systemów Line Array na świecie- NEXO. 

Kilka słów o zespole

Zespół 2Tm2,3 powstał w połowie lat dziewięćdziesiątych a stworzyli go trzej muzycy: Tomasz Budzyński „BUDZY” - lider legendarnej grupy Armia, Dariusz Malejonek „MALEO” - założyciel grupy Houk,obecnie lider Maleo Reggae Rockers, Robert Friedrich „LICA” współtwórca zespołów Acid Drinkers i Flapjack, założyciel i lider zespołu Arka Noego.

Muzycy zespołu grają na co dzień w takich formacjach jak: Arka Noego, Maleo Reggae Rockers, Armia, Voo Voo, Izrael, Deus Meus.

2Tm2,3 ma na koncie 5 płyt, na których łączą się różne style muzyczne, od ostrego metalowego brzmienia przez reggae, punk rock, folk aż do spokojnych utworów akustycznych.

Wszystkie płyty mimo tak wielkiej różnorodności stylistycznej, łączy wspólny mianownik - teksty, są to biblijne psalmy, oraz fragmenty ksiąg i listów Starego i Nowego Testamentu.

Zespół pierwotnie rockowy, od kilku lat wykonuje także (raz w roku w okresie Wielkiego Postu) koncerty akustyczne, wzbogacając swoje brzmienie instrumentami dętymi oraz kwartetem smyczkowym, grając jednocześnie łagodniejsze wersje swoich utworów.

Do tej pory 2TM2,3 zagrał niezliczoną ilość koncertów w Polsce, grał również w USA, Wielkiej Brytanii, Czechach i na Ukrainie. Wielokrotnie brał udział w koncertach telewizyjnych emitowanych przez TVP, TV Polonia oraz dziesiątki stacji regionalnych.

Jesienią zeszłego roku 2Tm2,3 wydał nową płytę "888", która zyskała wiele pochlebnych recenzji (m.in. Gazeta Wyborcza, Machina, Dziennik, Metal Hammer, Teraz Rock który ocenił płytę na 5 gwiazdek, co zdarzyło się dotychczas tylko dwa razy w przypadku polskiej muzyki).

Poza tym czytelnicy Teraz Rock w podsumowaniu roku 2006 w kategorii „zespół roku” przyznali 2Tm2,3 trzecie miejsce.

Dyskografia:
„Przyjdź” – 1997r.
„2TM2,3” – 1999r.
„Pascha 2000” – 2000r.
„Propaganda Dei”
– 2004r.
„888” – 2006r.

Oficjalna strona: www.2tm23.art.pl

 

L.W.
Darłowo, ED 3/2008

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl