Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

Echo Darłowa

Koncert wielkopostny w Darłowie

Czwartek 13 marca br. zostanie na długo w pamięci darłowiaków. Powodem tego była uczta muzyczna jaką mieli wszyscy którzy przybyli na koncert do Franciszkanów. Darłowo jako jedyne miasto na Środkowym Wybrzeżu pomiędzy Szczecinem a Gdańskiem zostało wyróżnione koncertem zespołu 2Tm 2,3 w ich trasie koncertowej promującej nową płytę zatytułowaną „dementi”. Czas Wielkiego Postu to czas refleksji na życiem doczesnym, śmiercią i wiecznością.   I właśnie o doczesności i przemijaniu mówią świetnie dobrane teksty biblijne do utworów o niesamowitym brzmieniu.

Na długo przed rozpoczęciem koncertu w Kościele Mariackim zostały zajęte wszystkie miejsca. Zaskoczyła mnie duża liczba młodych fanów zespołu i rockowej, a zarazem specyficznej muzyki. Podniosła atmosfera  udzieliła się wszystkim. W prezbiterium ustawiono bogactwo instrumentów,  dziesiątki reflektorów i świateł oraz krzesła dla 15 osobowego zespołu nie licząc akustyków i operatorów świateł. 

 Zespół wirtuozów grał i śpiewał muzykę rockową z przesłaniem chrześcijańskim. Teksty ich pieśni są zaczerpnięte z Pisma Świętego. Zespół powstał 12 lat temu w wyniku spotkania się muzyków, którzy odkryli w swoim życiu wartość, jaką jest Bóg. W teksty swoich pieśni wplatają niekiedy strofy w języku hebrajskim i aramejskim. W ostatnich latach zespół złagodził swoje brzmienie i od muzyki metalowej zmierza w kierunku reggae, rocka i bardziej melodyjnych dźwięków.  W ich przebogatej muzyce  znajdują się melodie rodem z Ziemi Świętej, akcenty jazzu i noefolku. W trakcie koncertu usłyszeliśmy wiele utworów z nowej płyty „dementi”. Bisom i owacjom na stojąco nie było końca.  Po koncercie proboszcz franciszkańskiej parafii Ojciec Stanisław Piankowski serdecznie podziękował artystom, a przybyli na koncert kupowali nową płytę jak świeże bułeczki.

 

L.W.
Darłowo, ED 3/2008

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl