Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

Echo Darłowa

WERNISAŻ NA ZAMKU

Kilka miesięcy temu kilkuosobowa grupa młodych ludzi z Darłowskiego Centrum Wolontariatu wpadła na pomysł stworzenia dla siebie zajęć fotograficznych. Przy pomocy pani Doroty Kuriaty i pani Joanny Witkowskiej napisali projekt pod nazwą „Sercem i migawką” i otrzymali dotację w wysokości 20 tys. zł. z Polsko Amerykańskiej Fundacji Wolności w ramach polskiego Programu Równać Szanse 2007. Program ten ma celu wyrównywanie szans edukacyjnych dla młodzieży ze szkół ponadpodstawowych z obszarów wiejskich i małych miast. Pieniądze z projektu pozwoliły im rozwijać swoje pasje i zainteresowania związane z trudną sztuką fotografowania. Zajęcia odbywały się regularnie przez pół roku w Klubie Garnizonowym w Darłówku, ponadto młodzież uczestniczyła w fotograficznych plenerach wyjazdowych m.in. w Bobolinie i w Niedzicy oraz podpatrywała pracę innych fotografów biorąc udział w wystawach fotograficznych. Można ich było również spotkać na plaży i gdy wieczorem uwieczniali na fotograficznej kliszy uroki darłowskich kamieniczek i uliczek. Wiele serca w naukę młodych adeptów sztuki fotograficznej włożyli instruktorzy: Kazimierz Majchrzak, Dariusz Dudak i Dariusz Przybysz.

Dzięki pasjom, zaangażowaniu młodzieży, opiekunów i instruktorów zorganizowany został wernisaż. Otwarcie wystawy odbyło się 28 marca 2008r. w Zamku Książąt Pomorskich w Darłowie. Goście mogli obejrzeć około 300 prac fotograficznych, które powstały w trakcie trwania projektu. Wśród autorów prac znaleźli się: Urszula Ajzyk, Karolina Głębocka, Marta Matejek, Anastazja Łuczak, Katarzyna Staszak, Judyta Stasiak, Ewa Beresińska, Karina Majchrzak, Piotr Betliński, Łukasz Mielczarek, Dariusz Dudak.

Młodzi artyści prezentowali swoje małe dzieła sztuki, opowiadali o stosowanych technikach, dzielili się refleksjami. Sala zamkowa i piwnice (tam znajdowały się prace) pękały w szwach. Wśród zaproszonych gości byli rodzice, przyjaciele ale także reprezentanci władz lokalnych i samorządowych.

W trakcie wernisażu wręczono młodzieży nagrody w konkursie fotograficznym, który został ogłoszony podczas zimowego pleneru w górach, pierwsze miejsce zajęła Kasia Staszak, pozostałe zdjęcia zostały wyróżnione. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali bezpłatne karnety na wywołanie zdjęć.

Wystawa potrwa do 11 kwietnia i można ją oglądać w godzinach pracy zamku. Warto zobaczyć, jak młodzi ludzie spędzają wolny czas. Serdecznie zapraszamy.

 

Darłowskie Centrum Wolontariatu
Darłowo, ED 3/2008

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl