Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

wizyt: ogółem 10709373, w październiku 24678, dziś 869; on-line: 282

Echo Darłowa

VII EUROPEJSKI FESTYN DZIECI - DZIECIOM

Dnia 01.06.2008r. już po raz siódmy przy pięknej, słonecznej pogodzie odbył się organizowany przez Dom Dziecka im Janusza Korczaka w Darłowie w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Dziecka Europejski Festyn "DZIECI - DZIECIOM". Festyn rozpoczął występ Orkiestry Dętej ze Sławna w towarzystwie marżonetek. Uczestnicy festynu przybyli licznie całymi rodzinami co czyniło atmosferę wyjątkową. Można było miło i aktywnie spędzić czas podziwiając występy artystyczne zespołów i formacji tanecznych. Na scenie prezentowali swoje wokalne i taneczne umiejętności wychowankowie domów dziecka z Darłowa, Szczecinka i Mielna oraz przedszkolaki z darłowskich przedszkoli. Mogliśmy podziwiać taniec nowoczesny w wykonaniu formacji tanecznych „Flesz” i „Freedance” z Darłowskiego Ośrodka Kultury. Gościnnie wystąpił Duet Rodzinny „Hot – Dance” z Darłowa a także zespół taneczny Compania baletowa z Polickiego Domu Kultury, który zaprezentował taniec klasyczny z elementami baletu wzbudzając olbrzymi aplauz publiczności. Uczestnicy festynu brali udział w grach i konkurencjach sportowych oraz w atrakcyjnych konkursach. Dzieci mogły sprawdzić swoje umiejętności plastyczne przy kole garncarskim  lub używając specjalistycznych narzędzi ręcznie lepiąc z gliny różne formy w „Świecie gliny”. Każdy mógł posilić się grochówką, kiełbaską z grilla, pysznymi wypiekami oraz napojami i lodami. Tradycyjnie ogromnym zainteresowaniem cieszyła się loteria fantowa, w której każdy los wygrywał. Festyn uświetnili swą obecnością znani i lubiani aktorzy: Pani Karolina Nowakowska i Pan Maciej Jachowski - Olga i Irek z serialu „M jak miłość” oraz Pani Marta Nieradkiewicz. – Julia z serialu „Barwy szczęścia”.

W imprezie uczestniczył starosta – Pan Andrzej Lewandowski oraz wicestarosta Pan Sebastian Dereń. Wśród gości był również Burmistrz Miasta Darłowo – Pan Arkadiusz Klimowicz oraz wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego – Pan Jan Krawczuk.

Pogoda dopisała, dobry humor nie opuszczał a plac rekreacyjny przy Domu Dziecka w Darłowie pękał w szwach. Festyn był okazją do integracji ze środowiskiem lokalnym i popularyzacji czynnego wypoczynku. Była to bardzo udana impreza a towarzyszyło jej dużo śpiewu, tańca i uśmiechu.

Wszystkim osobom, które w jaki sposób przyczyniły się do organizacji festynu Dyrektor Domu Dziecka w Darłowie składa serdeczne podziękowania.

 


Darłowo, ED 6/2008

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl