Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

wizyt: ogółem 10709362, w październiku 24678, dziś 869; on-line: 271

Echo Darłowa

Z Darłowa na Bornholm

Z dniem 2 lipca 2008 roku br. Żegluga Gdańska wznawia  z Darłowa letnie  rejsy komfortowym statkiem „Lady Assa” na Bornholm. Statek będzie kursował w środy oraz soboty do30 sierpnia i będzie wyruszał z pod Terminalu Pasażerskiego w Darłowie przy ul. Kotwicznej 12 o godzinie 645 .Do Nexo na Bornholmie przybędzie o godz.1030. W drogę powrotną z Bornholmu statek wyruszy o godz.1730 i przybędzie do Darłowa o godz. 2115. Koszt przejazdu dla osób dorosłych w obydwie strony wynosi 150 złotych, a dzieci w wieku 4-12 lat-120 złotych. Koszt przewozu roweru w obydwie strony 30 złotych, a motoroweru 40 zł. Grupy wycieczkowe minimum 15 osób mają zniżkę i płacą po 120 zł od osoby w obydwie strony Bilet można zarezerwować w kasie terminalu lub telefonicznie pod nr 094-3145102. Na miejscu w Nexo można tę urokliwą wyspę zwiedzać mikrobusem z polskim przewodnikiem, rowerem, liniami autobusowymi lub autostopem. Ze sobą trzeba zabrać dowód osobisty lub prawo jazdy.

Bornholm, zwany również Perłą Bałtyku, Majorką Północy oraz Słoneczną Wyspą, jest od ponad stu lat atrakcyjnym miejscem wyjazdów turystycznych  i wciąż cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem turystów z niemalże całej Europy. Wyspa posiada także,  poza niezaprzeczalnie wywierającą wielkie wrażenie naturą i znakomicie rozbudowaną infrastrukturą turystyczną, swą własną, niezmiernie fascynującą historię i interesującą kulturę, w tym również związaną z Polską.

Piękno Bornholmu można zobaczyć biorąc udział w wycieczce autokarowej po wyspie połączonej z atrakcyjną wizytą w NaturBornholm. NaturBornhlom to wspaniały obiekt wszechstronnie przygotowany na odwiedziny wycieczek szkolnych, grup zorganizowanych, młodzieży i dorosłych oraz rodzin z małymi dziećmi. Tutaj odnajdziesz puls Bornholmu, spotkasz się oko w oko z dinozaurem, przeżyjesz trzęsienie ziemi!

Na Bornholmie można spędzić również kilka dni  grając w golfa, nurkując, żeglując jachtem, wędkując na morzu lub z brzegu, wędrując własnym lub wypożyczonym rowerem czy korzystając z kajaku morskiego albo windsurfingu. Na Bornholmie można uprawiać wspinaczkę skałkową lub wypłynąć w rejs na wyspy   Christianso i Frederikso albo odbyć rejs statkiem Chimera wzdłuż skalistego wybrzeża Bornholmu. Można też płynąć łodzią z portu Hammerhavn do grot ukrytych w nadmorskim urwisku. Na turystów czekają bornholmskie muzea  (historyczne, sztuki, znanych artystów bornholmskich, ceramiki, wędzarnictwa, rolnictwa, wydobycia granitu). Na wyspie z unikalną przyrodą każdy znajdzie coś bardzo interesującego dla siebie. Może to być: Bornholmski Tropikalny Park Motyli, Centrum Średniowiecza, romańskie kościoły rotundowe czy ruiny zamku Hammershus. Po drodze warto rzucić okiem na: ryty naskalne z czasów Wikingów, zabytkowe wiatraki drewniane i murowane, manufaktury szkła artystycznego lub prezentujące dawne metody wyrobu cukierków, czekolady i karmelu. Z dziećmi warto wybrać się do wielkiego pełnego atrakcji i rozrywki Wodnego Parku Rozrywki Joboland, cieszącego się wielka popularnością lub obejrzeć małe ZOO w Balce. W jednej ze słynnych portowych wędzarni koniecznie trzeba spróbować miejscowych przysmaków rybnych. Bornholm  to także raj dla rowerzystów, gdzie ponad 250 km ścieżek rowerowych zapewnia nie tylko bliższe poznanie wyspy, ale i solidną porcję ruchu.

 
 

Leszek Walkiewicz
Darłowo, ED 6/2008

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl