Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

Echo Darłowa

Katalog Biblioteki Miejskiej w internecie

Ponad rok temu Biblioteka Miejska w Darłowie przy ul. Wieniawskiego 19 c uruchomiła swoją stronę internetową. Znajdują się tam aktualne wiadomości na takie tematy jak np.: informacje o nowościach wydawniczych, wystawach, konkursach, recenzje, wiersz miesiąca itp.  Już teraz dzięki poczcie elektronicznej Czytelnicy mogą się komunikować z Miejską Biblioteką. Zachęcamy do korzystania z tej internetowej strony pod adresem www.biblioteka.darlowo.pl 

W dniu 10 lipca 2008 r. o godz. 12 Biblioteka Miejska im. Agnieszki Osieckiej  w Darłowie uruchomi po raz pierwszy katalog książek online. Tego dnia przybędą Mirosław Domański twórca programu do opracowywania zbiorów bibliotecznych "Mateusz" oraz  dyrektor Biblioteki Miejskiej w Grójcu - Kinga Majewska. Programista W. Załęski zaprezentuje możliwości działania programu autorskiego i wraz z darłowskim informatykiem  z Biblioteki Miejskiej uruchomi na stronie bibliotecznej  katalog darłowskich zbiorów. Przeprowadzi także szkolenie dotyczące obsługi i pracy w programie. Dyrektor opowie o programie i katalogu w praktyce, gdyż Biblioteka w Grójcu jako jedna z pierwszych korzysta z tego przyjaznego (i bezpłatnego!) programu.

Katalog umieszczony w internecie pozwoli Państwu, nie wychodząc z domu zapoznać się z pozycjami darłowskiego księgozbioru, wyszukać konkretną książkę biorąc jako kryterium wyszukiwawcze np. autora, tematykę, zapamiętaną część tytułu i inne. Do utworzonego komputerowego katalogu książek zostanie na razie wprowadzone 1700 tytułów wydanych w ostatnich kilkunastu latach. Pozostałe tytuły będą stopniowo wprowadzane do internetowego katalogu. Wkrótce zostanie opracowana im zamieszczona na stronie internetowej Biblioteki Miejskiej instrukcja jak szukać i znaleźć książkę której szukamy.

W czwartek 10 lipca darłowska Biblioteka Miejska wkroczy w XXI multimedialny wiek.

 

L. Walkiewicz
Darłowo, ED 7/2008

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl