Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

Echo Darłowa

Zespół „Swiadomość”

Wybierz się na koncert muzyki reggae

Darłowski Ośrodek Kultury oraz Stowarzyszenie Kultura Sztuka Region zapraszają na koncert muzyki reggae 12 lipca w sobotę o godz. 19 przy Latarni Morskiej w Darłówku. Zagrają zespoły TABU oraz ŚWIADOMOŚĆ. Koncert jest próbą wznowienia cyklu imprez pod nazwą AntiBabilon Fest, które odbyły się do tej pory dwa razy: 15.stycznia.2004 roku w klubie „Kreślarnia” w Koszalinie (zagrali wtedy: Świadomość, Koniec Świata, P.R.O.Log oraz Fate) oraz 16-17 lipca.2004 r. w nieistniejącym już klubie „Plastelina” w Darłówku (klub działa aktualnie w Koszalinie), gdzie zagrali m.in. Świadomość, Alians, Fari, Etna, Koniec Świata, All Sunrises Sound System, Positive Ferment Sound System, Jemjajka, Tisztelet Sound System.

Tak jak w drugiej edycji, jako alternatywa dla wszechogarniających fast-foodów na koncercie pojawi się jedzenie wegetariańskie.  Minęły już 4 lata od poprzednich edycji koncertów, ale na szczęście pojawiła się możliwość organizacji imprezy wspólnie z darłowskim Ośrodkiem Kultury i
mamy nadzieję, że w przyszłym roku uda się zorganizować większy, może nawet dwu dniowy koncert. Poniżej kilka informacji o zespołach, które wystąpią na koncercie 12 lipca:

TABU - pochodzi ze Śląska i istnieje od października 2003 roku, jednak jego skład skrystalizował się dopiero pod koniec 2004. Od tego czasu zespół dał już wiele koncertów, a także zdążył zdobyć laury w muzycznych przeglądach i festiwalach (Reggae Festiwal Ostróda, "Młode Wilki - Rebelia" Warszawa,  „Rock-Time" Opole, "Muzyczna Wyspa" Knurów). Zespół wydał singla, a zaraz potem płytę "Jednosłowo" która odbiła się głośnych echem w środowiskach muzyków niezależnych, w szczególności powiązanych z muzyką reggae. Za sprawą żywiołowych koncertów, na których utwory z „Jednosłowo" potrafią porwać do zabawy całą publiczność, Tabu z koncertu na koncert ma coraz więcej fanów. Ich muzyka w wykonaniu 11-osobowego składu to pozytywna mieszanka dźwięków reggae z elementami ska, rocksteady, ragga i dubu, a
wszystko to wsparte sekcją dętą, której dźwięki są bardzo charakterystyczne i wpadające w ucho słuchaczowi. Z jednej strony ta wieloskładnikowa mieszanka zadowoli szerokie gremium słuchaczy.  Z drugiej jednak, rozrzut muzyczny nie uszczęśliwi fanów jednego tylko gatunku muzycznego.
Świadomość - zespół powstał w styczniu 2002 r. w Darłowie. Ich muzyka to reggae w specyficznym stylu, zainspirowanym takimi klimatami jak: folk, ska, dub, punk-rock czy nawet rock (połączenie muzycznych zamiłowań członków zespołu). Teksty grupy traktują o świecie, jaki widziany jest oczami członków zespołu z jego ciemnymi i dobrymi stronami. Nie brakuje w nich jednak optymizmu i radości z życia. Różnorodność stosowanych instrumentów sprawia, że muzyka jest barwna, ciekawa i porywająca (zwłaszcza na koncertach). ŚWIADOMOŚĆ posiada dwa nagrane albumy: „spod"  oraz oficjalne wydawnictwo - płytę "Ciak Ciak". Serdecznie Zapraszamy! wstęp na koncert jest bezpłatny. Przy okazji możesz również za darmo obejrzeć wystawą przygotowaną przez miejscowe muzeum pod nazwą „Port Darłowo na starej pocztówce”. Wystawa znajduje sie w budynki Latarni Morskiej.

 

L. Walkiewicz
Darłowo, ED 7/2008

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl