Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

wizyt: ogółem 10589190, w wrześniu 34350, dziś 125; on-line: 213

Echo Darłowa

Notujemy

 • Mieszkańcy osiedla „Zorza" proszą MPGK o ustawienie w rejonie ul. J. Matejki pojemników na tworzywa sztuczne i szkło. Kiedyś tam stał, ale zabrano go nie wiadomo dokąd.
 • W trosce o ochronę środowiska naturalnego w połowie stycznia br. burmistrz Darłowa, starosta sławieński i wójt Postomina podpisali w Urzędzie Morskim w Słupsku porozumienie w sprawie współpracy w zakresie zwalczania zagrożeń i zanieczyszczeń substancjami pochodzącymi z morza w pasie przybrzeżnym.
 • W tegorocznym II Finale Konkursu Recytatorskiego Poezji Religijnej zorganizowanym przez SP nr 3 i parafię świętej Gertrudy wzięło udział 20 uczniów z 17 szkół podstawowych z województw: zachodniopomorskiego, pomorskiego i wielkopolskiego. Konkurs przeprowadzono w S M „Bałtyk". Darłowscy uczniowie nie zanotowali większych sukcesów. Nagrody i wyróżnienia zdobyły dzieci ze szkół w Słupsku, Sławoborzu, Białogardzie, Wałczu, Sianowie, Trzciance i w Szczecinku.
 • Obok SP nr 3 również Zespół Szkół w Darłówku uzyskał prestiżowy tytuł "Szkoła z klasą". Gratulujemy!
 • Tegoroczny VI Międzynarodowy Zlot Historycznych Pojazdów Wojskowych odbędzie się w dniach 24 - 27 czerwca 2004 r. w tym samym miejscu co zwykle. Organizatorzy przewidują m.in. spotkania z przedstawicielami MON - u, Wojska Polskiego, kombatantami i kierownictwem Muzeum Wojska Polskiego.
 • Hitem sezonu letniego mają być poduszkowce jeżdżące z szybkością około 60 km/godz. nad wodą i lądem, które będą do wynajęcia na darłowskiej plaży. Aby jednak prowadzić poduszkowiec trzeba mieć patent sternika motorowodnego. Wypożyczaniem poduszkowców zajmą się ratownicy z Parku Wodnego. Próbne jazdy po plaży i morzu w Darłówku już się odbyły. Wkrótce trzy takie poduszkowce trafią do Darłówka.
 • Już wkrótce rozpoczną się roboty budowlano - montażowe przy budowie Centrum Pierwszej Sprzedaży Ryb w Darłówku. Jest już dokumentacja i został wyłoniony wykonawca. Będzie nim warszawska firma Telmont. Koszt robót ogólno budowlanych wyniesie prawie 1,5 miliona złotych. Potem dojdzie jeszcze wyposażenie w środki transportu i komputery. Pieniądze na ten cel pochodzą z Unii Europejskiej. Pełną działalność Centrum Sprzedaży Ryb, która będzie pewnym rodzajem giełdy będzie prowadzićod jesieni br.
 • Nowym dyrektorem zachodniopomorskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia w Szczecinie od 2 lutego został Marek Stachowicz, dotychczasowy dyrektor Szpitala Wojewódzkiego w Szczecinie i przewodniczący Rady Powiatu Sławno. Zastąpił on odwołanego Mariusza Tarchoniego. Miejmy nadzieję, że łagodniejszym okiem spojrzy na działalność służby zdrowia w swoim powiecie.
 • W dniu 21 lutego po raz szósty odbędzie się w Ośrodku Wczasowym „Róża Wiatrów" Charytatywny Bal Karnawałowy. Jego organizatorem jest Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych. Imprezę poprowadzi Adam Kasprzyk z radia RMF FM. Dochód z balu i aukcji przeznaczony jest na utrzymanie dziennego Ośrodka Rehabilitacyjno - Terapeutycznego w Darłowie.
 • W końcu stycznia br. w sali kina „Bajka" miało miejsce spotkanie mieszkańców miasta z władzami starostwa powiatowego w Sławnie i dyrektorem szpitala powiatowego w Sławnie i publiczna dyskusja na temat pogotowia ratunkowego w Darłowie. Wbrew interesom społeczeństwa miasta i gminy Darłowo z dniem 1 lutego zlikwidowano ambulatorium istniejące od 40 lat i udzielające doraźnej pomocy chorym i tym co ulegli wypadkom. Obecnie aby wezwać pogotowie należy dzwonić pod nr 999. Tam pielęgniarka w Sławnie przyjmie zgłoszenie jeżeli uzna to za konieczne powiadomi drogą radiową obsługę i karetkę, stacjonującą w Darłowie. W dni powszednie w godzinach od 18 do 8 rano, a w wekendy i w święta przez całą dobę będą dyżurować i udzielać pomocy pielęgniarki w gabinecie zabiegowym przychodni. Radny Józef Krasiński pod koniec spotkania zapowiedział, że postawi wniosek o odwołanie dyrektora szpitala powiatowego w Sławnie. 
 • Dyrektor MPGK Wojciech Wiśniowski otrzymał od burmistrza upomnienie na piśmie za uchybienia w złożonym oświadczeniu majątkowym.
 • W siedzibie władz Unii Europejskiej w Brukseli  w 17 Międzynarodowym Biegu Sztafetowym Kamila Andrzejewska wyprowadziła polską sztafetę, składająca się z 5 zawodników  na 5 miejsce. W biegu na dystansie 8 km startowało 174 sztafety.
 • Od 30 stycznia br Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej obniżyło cenę za jednego gigadżula ciepła z 49,82 do 48,81 złotego. Nowa niższa cena  będzie obowiązywać do końca maja 2005 roku.
 • 28 lutego br. w Zamku Książąt Pomorskich w Darłowie obędzie się niecodzienna uroczystość. Z okazji 555 - lecia powrotu władcy całej Skandynawii do Darłowa będą wręczone po raz pierwszy statuetki prekursora zjednoczonej Europy króla „Eryka Pomorskiego". Nagrody będą przyznane w czterech kategoriach: inwestycja proturystyczna, wydarzenie kulturalne, wydarzenie promocyjne i turystyka morska. Otrzymają je liderzy turystyki, którzy swoimi działaniami przyczynili się do rozwoju turystyki na naszym terenie.
 • Zdobywczyni 24 medali dla darłowskiego Klubu Kolarskiego Ziemia Darłowska wraca po trzech latach zawodowstwa Anna Skawińska. Jako pierwsza Darłowianka weźmie udział w olimpiadzie w Atenach.
 • Uczennica III klasy Zespołu Szkół w Darłówku Ewelina Rajzyngier zajęła II miejsce w kraju w turnieju „Alfik humanistyczny", w którym startowało 28,5 tysiąca uczniów z całej Polski. Turniej polegał na przeczytaniu fragmentu z Elementarza Falskiego  i udzieleniu kilku odpowiedzi na tematy związane z przeczytanym tekstem, poinformowała prasę Bożena Tatuśko jej nauczycielka i opiekunka.
 • Przedszkola wojskowe w Darłowie, Ustce i w innych miastach, gdzie znajdują się placówki przedszkolne podległe Marynarce Wojennej mają być zlikwidowane z końcem czerwca br. Taki rozkaz wydał admirał. Taką decyzją są zbulwersowani rodzice, których dzieci uczęszczają do darłowskiego przedszkola.
 

L. Walkiewicz
Darłowo, ED 2/2004

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl