Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

wizyt: ogółem 9750144, w maju 9674, dziś 745; on-line: 150

Echo Darłowa

Dary z Darłowa pojadą do Gąbina

W dniach 28-30 maja 2010 r. mieszkańcy Darłowa i okolicznych miejscowości pokazali swoje wielkie serca wspierając akcję "Darłowo dla powodzian".

W piątek 28 maja br. uczniowie ze szkół: Szkoły Podstawowej nr 3 w Darłowie, Zespołu Szkół w Darłówku, Miejskiego Gimnazjum w Darłowie, Zespołu Szkół w Dąbkach i Zespołu Szkół Morskich oraz z Przedszkoli nr 1, 2 i 3 zorganizowali zbiórki żywności i innych artykułów potrzebnych mieszkańcom zalanych terenów. Pomysłów było wiele, w szkołach odbywały się akcje promocyjne, młodzież wystawiła kosze i wyznaczyła pomieszczenia w których można było zostawić dary. Pomysłowością wykazały się przedszkolaki, które wraz z wychowawczyniami zrobiły zakupy w Biedronce i przekazały dla powodzian.

Sobota była dniem zbiórek zorganizowanych przez wolontariuszy ze Szkolnych Klubów Wolontariusza w miejscowych sklepach: Bato, Delicja, Drogeria Jantar, Centrum Budowlane Mrówka, Biedronka, Lidl, Netto.

Ponadto wiele osób przyłączyło się do zbiórki, która prowadzona była w Urzędzie Miejskim w Darłowie. W ciągu dwóch dni: soboty 29 i niedzieli 30 maja, darłowianie wsparli akcję zapełniając hol urzędu artykułami spożywczymi, chemicznymi, przemysłowymi oraz odzieżą.

Akcję ?Darłowo dla powodzian" prowadziło Darłowskie Centrum Wolontariatu przy współpracy z: Szkolnymi Klubami Wolontariusza działającymi przy darłowskich szkołach oraz szkole w Dąbkach, darłowskimi przedszkolami, Urzędem Miejskim w Darłowie oraz Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej.

Łącznie w ciągu całej akcji udało się zebrać ponad 3 tony artykułów, w tym m.in. artykuły spożywcze jak cukier, mąka, dania gotowe, konserwy, ryż, kasza, olej, makaron, soki, wodę, artykuły higieniczne, w tym mydło, kremy, papier toaletowy, pieluchy, artykuły chemiczne jak np. płyny, proszki, worki, rękawiczki, ścierki oraz pościel, ręczniki, kołdry, poduszki i odzież.

Dary zostaną przekazane 2 czerwca 2010 r. mieszkańcom terenów objętych powodzią Gminy Gąbin koło Płocka za pośrednictwem firmy "PortFish" z Darłowa.

Wszystkim osobom prywatnym, firmom, instytucjom, organizacjom dziękujemy w imieniu powodzian za okazaną pomoc i wsparcie.

 

Dorota Kuriata
Darłowskie Centrum Wolontariatu
Darłowo, ED 6/2010

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl