Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

Echo Darłowa

Kolejne sukcesy darłowskich kolarek

Jak nas informuje Artur Szarycz na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski na torze na pruszkowskim welodromie zawodniczki KK Ziemia Darłowska już pierwszego dnia zawodów zdobyły 3 medale: brązowy w wyścigu scratch (na kreskę) w kategorii orliczek - Katarzyna Kirschenstein, srebrny medal w sprincie drużynowym w kategorii orliczek duet Dorota Tarczyło - Katarzyna Kirschenstein oraz złoto i Mistrzostwo Polski w sprincie drużynowym juniorek Karolina Komoś i Patrycja Jacyszyn.

W bogatej historii Klubu Kolarskiego od 1996 roku był to trzechsetny medal. Drugiego dnia drużyny orliczek i juniorek wywalczyły srebrne krążki. W trzecim dniu zawodów srebro zdobyła Bogusia Dziuba i brąz Agata Drozdek w wyścigu punktowym. Czwarty dzień był najlepszy gdyż kolarki pięć razy stawały na medalowym podium zdobywając dwa srebrne i trzy brązowe krążki. Brązowy w kategorii orliczek w konkurencji omnium wywalczyła Katarzyna Kirschenstein, w wyścigu punktowym juniorek Bogumiła Dziuba zdobyła srebro, a Agata Drozdek brąz. Również dwa medale zdobyły juniorki w scratchu srebrny Monika Graczewska i brązowy Patrycja Jacyszyn.

W Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży na szosie, jaka odbyła się 5-6 lipca w Bartoszewicach Daria Pikulik zdobyła dwa złote medale, a Klub Ziemia Darłowska sklasyfikowano na drugim miejscu. Podczas OOM na szosie w jeździe indywidualnej na czas rewelacyjnie spisała się Daria Pikulik zwyciężając na dystansie 10 km i zdobywając medal i tytuł Mistrzyni Polski. Po dniu przerwy kolarki przystąpiły do rywalizacji o tytuł Mistrza Polski ze startu wspólnego. Do pokonania było 5 trudnych technicznie rund po 13 kilometrów. Najlepszą zawodniczką na 65 kilometrowym wyścigu okazała się znowu Daria Pikulik, zdobywając drugi tytuł Mistrzyni Polski. Dodatkowym sukcesem było przyznanie Darii statuetki Polskiego Komitetu Olimpijskiego dla najlepszego zawodnika Olimpiady. Ponadto Klub Kolarski BCM Nowatex Ziemia Darłowska dzięki punktom całej ekipy w łącznej klasyfikacji klubowej dziewcząt i chłopców uplasował się na drugim miejscu  wśród 30 klubów z całej Polski.