Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

wizyt: ogółem 10059491, w czerwcu 36210, dziś 497; on-line: 252

Echo Darłowa

Darłowianki w gronie najlepszych

Marta Szczuko z grupy BoGo Szczecin wygrała rozegrane w piątek Darłowie wieczorne kryterium z okazji 60-lecia Gminnej Spółdzielni "Samopomoc Chłopska". Drugie miejsce zajęła Monika Krawczyk z klubu Kolejarz Jura Częstochowa trzecia była Magdalena Zamolska (KK KROSS Ziemia Darłowska). W klasyfikacji juniorek, które startowały wspólnie z seniorkami zwyciężyła inna zawodniczka ze Szczecina Małgorzata Wojtyra, która zdobyła najwięcej punktów.W rozegranym w piątek wieczornym kryterium juniorki wystartowały wspólnie z seniorkami, wyruszając na trasę 15 sekund wcześniej i niemal przez cały dystans prowadziły. Młodsze zawodniczki zostały doścignięte dopiero na ostatnim okrążeniu zbierając wcześniej większość punktów do klasyfikacji.
Zawodniczka klubu Górnik Wałbrzych Joanna Ignasiak wygrała rozegrany w sobotę w Darłowie wyścig jazdy indywidualnej na czas zaliczany do klasyfikacji Pucharu Polski. Drugie miejsce zajęła czwarta zawodniczka zakończonego niedawno wyścigu Dookoła Polski kobiet Magdalena Zamolska z klubu KROSS Ziemia Darłowska a trzecia była Aleksandra Zabrocka z Floty Gdynia. W rywalizacji juniorek najlepsza okazała się zawodniczka gospodarzy Angelika Kulisch.Przy pięknej słonecznej pogodzie w nadmorskim Darłowie toczyła się w sobotę rywalizacja podczas trzeciej edycji kolarskiego Pucharu Polski kobiet. Oprócz zespołu Startu Lublin, który nie pojawił się w Darłowie na starcie jazdy indywidualnej na czas stanęły czołowe polskie zawodniczki. Wiele z reprezentantek kraju startujących podczas niedawnego wyścigu Dookoła Polski było przeziębionych, odczuwając jeszcze skutki bardzo trudnych panujących tam warunków atmosferycznych.W rywalizacji seniorek bardzo wyrównaną walkę toczyły Joanna Ignasiak z Górnika Wałbrzych oraz Magdalena Zamolska z klubu KROSS Ziemia Darłowska. Ostatecznie lepsza okazała się zawodniczka z Wałbrzycha, która wyprzedziła kadrowiczkę Polski o zaledwie 5 sekund. Trzecie miejsce ze stratą 16 sekund zajęła zawodniczka klubu Flota Gdynia Aleksandra Zabrocka. Tak mała przewaga zwiastuje bardzo wyrównaną walkę podczas Mistrzostw Polski, na których do rywalizacji dołaczą jeszcze Lublinianki Bogumiła Matusiak oraz Paulina Brzeźna.Rywalizację juniorek zdominowała miejscowa zawodniczka Angelika Kulisch, która drugą z rywalek Eugenię Alickun z klubu Feniks Czernica wyptrzedziła o 30 sekund. Na najniższym stopniu podium stanęła Katarzyna Pawłowska z zespołu Szperek Burghardt Antonin.
Marta Szczuko z klubu Elektrobud BoGo Szczecin wygrała w Darłowie po finiszu z 23-osobowej grupy niedzielny wyścig ze startu wspólnego kategorii open zaliczany do klasyfikacji Pucharu Polski. Drugie miejsce zajęła Małgorzata Jasińska z klubu Krokus Mazur Barczewo a trzecia była młoda zawodniczka zespołu KROSS Ziemia Darłowska Angelika Kulisch, co dało jej zwycięstwo w klasyfikacji juniorek.Mimo, iż zawodniczki czterokrotnie pokonywały rundę na której znalazł się dosyć długi podjazd nie udało się rozerwać peletonu i do mety dojechała grupa. Liczne ataki Małgorzaty Jasińskiej, Magdaleny Zamolskiej i Moniki Krawczyk były natychmiast likwidowane przez doskakujące rywalki.Na 100 metrów przed metą na szerokim pasie wydarzyła się niebezpieczna kraksa, w której szanse na dobry wynik straciły między innymi Magdalena Zamolska, Kamila Wójt (Chrobry Harfa Haryson Głogów), Agnieszka Pietr (LZS Czernica) i utalentowana juniorka Natalia Frączek z klubu Górnik Wałbrzych. Na szczeście uczestniczkom kraksy , którym niezbędnej pomocy udzieliły natychmiast służby medyczne nie doznały poważniejszych urazów. Z zawodniczek, które ustrzegły się udziału w kraksie najszybciej finiszowała Marta Szczuko, która wyprzedziła Małgorzatę Jasińską oraz juniorkę Angelikę Kulisch z klubu KROSS Ziemia Darłowska.Wszyscy podkreślali znakomitą organizację wyścigu oraz wysiłek włożony przez prezesa klubu KROSS Ziemia Darłowska Eugeniusza Adamowa, trenerów Marcina Adamowa, Artura Szarycza i psychologa Tomasza Mielczarka oraz Zarządu KK KROSS. Podczas zawodów obecni byli przedstawiciele sponsorów oraz przyjaciele klubu. Rywalizacji zawodniczek bacznie przyglądał się trener kadry narodowej kobiet Michał Krawczyk. Na trasie wszystkich wyścigów gromadziło się bardzo wielu sympatyków kolarstwa. Zawodniczkom sprzyjała wspaniała letnia pogoda.
Warto zaaznaczyć, że po tych startach, dwie z zawodniczek Klubu Kolarskiego KROSS Ziemia Darłowska mają pewne miejsce w reprezentacji Polski na szosowe Mistrzostwa Europy. Jak deklarował trener kadry narodowej Michał Krawczyk, w lipcu do Holandii pojadą z całą pewnością Magdalena Zamolska i Angelika Kulisch.
 

Paweł Krygiel i Tomasz Mielczarek
Darłowo, ED 8/2006

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl